Адвокат Онищенка ходив до САП за запрошенням Холодницького

Депутат-втікач Олександр Онищенко, який в Україні є головним фігурантом багатомільйонної «газової справи», заявив, що його адвокат цього тижня був у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі за запрошенням її керівника Назара Холодницького.

«Холодницький викликав захисника, щоб я дав свідчення Національній поліції у справі, яку вони порушили проти НАБУ» — розповів Онищенко у коментарі ТСН.

Йдеться про справу, яку порушила САП і передала Нацполіції стосовно позапроцесуальних переговорів детективів НАБУ з Онищенком. В САП тоді звинуватили НАБУ у тому, що відомство Ситника приховало проведення опитувань Онищенка в режимі відеоконференції стосовно укладання угоди про визнання провини.

На запитання про можливу угоду зі слідством, Онищенко сказав, що таке питання якби й піднімалося, то стосувалося б повернення в Україну його матері, 73-річної Інеси Кадирової.

«Якщо і було питання, то воно стосувалося б повернення моєї мами», — сказав Онищенко.

Інеса Петрівна з Олександром Онищенком і ще 27 громадянами проходить в статусі підозрюваної у «газовій справі», яку НАБУ порушило в грудні 2015 року.

Від 2016 року Інеса Кадирова проживає в Іспанії. Генеральна прокуратура запросила в Іспанії екстрадицію матері депутата до України, а НАБУ оголосило жінку в розшук.

Однак Інтерпол відмовив Україні в розшуку матері Онищенка. Комісія з контролю за файлами Інтерполу вивчила справу Кадирової і відхилила її через невідповідність правилам організації. А 2017 року Іспанія надала жінці політпритулок.

«Їй 73 роки. Чого їй сидіти в Іспанії? Вона хоче роки, які залишилися, провести вдома», — додав Онищенко.

Увечері в п’ятницю, 27 липня, у низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що адвокат Онищенко ходив в САП на переговори щодо угоди зі слідством. Спочатку цю інформацію дала агенція «УНН» з посиланням на джерело і через кілька годин опублікувала «Українська правда» з прямим коментарем Холодницького.

Глава САП заявив: «Адвокат приходив до мене 24 липня але не стосовно Онищенка, а щодо інших фігурантів».

Ситуація розвивається на тлі протистояння між НАБУ і САП, в якому Антикорупційне бюро підтримує Генпрокуратуру і Юрія Луценка, а команду Холодницького — колишній соратник міністра внутрішніх справ Ківа. Холодницький також закрив справу проти сина голови МВС Олександра Авакова.

Показання Онищенка Національній поліції проти людей Ситника підірвали б авторитет НАБУ і принесли б додаткові бонуси у передвиборчій боротьбі команді «Народного фронту».

За версією слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу у межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *