Анексія суперечить міжнародному праву: які країни підтримали Кримську декларацію США


25 липня Державний департамент США опублікував так звану Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права.

Після оприлюднення Кримської декларації США до неї одразу долучилась і Польща.

«Нагадуючи, що Європейська Рада однозначно засуджує порушення Росією суверенітету України, підкреслюючи підтримку політичної незалежності, єдності та територіальної цілісності України та приєднуючись до Кримської декларації США, оголошеної 25 липня 2018 року, Польща відмовляється визнати претензії Росії на суверенітет над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Спільно з нашими союзниками та партнерами ми відкидаємо спроби Росії незаконно приєднати Крим та зобов’язуємося підтримувати цю позицію до відновлення територіальної цілісності України», — заявили в польському МЗС.

Всього за кілька годин після оголошення низка країн Заходу приєднались до позиції США.

Окрім Польщі до Кримської декларації США вже долучились Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії.

Так, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вони не переглянуть своєї позиції щодо незаконності анексії Криму з часом.

«Анексія суперечила міжнародному праву. Ми говоримо про це знову і знову. Ми не будемо готові переглянути позицію щодо цього з часом», — повідомив він.

Вручення кримської декларації Джемілєв

Facebook/Валерій Чалий

Відповідну заяву на підтримку Кримської декларації опублікував і уряд Великої Британії.

«Велика Британія повторює тверду заяву Сполучених Штатів щодо протидії незаконній анексії Росії в Криму. Позиція Сполученого Королівства є зрозумілою: ми засуджуємо постійне порушення міжнародного права Росією; Крим – це територія України. Ми залишаємось повністю налаштованими на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах своїх міжнародно визнаних кордонів», — заявив речник британського МЗС.

Відповідні заяви на підтримку Кримської декларації також опублікували зовнішньополітичні відомства Литви, Латвії та Естонії.


ВідеоАнексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, — Меркель

Анексія Криму та агресія Росії на українському Сході стали викликами і для НАТО і Альянс має показати, що здатен ефективно захищатися. Так перед самітом НАТО заявляє очільниця Німеччини Ангела Меркель. Адже у Європі побоюються, що саме зараз Сполучені Штати можуть скоротити військову підтримку. Або взагалі поставити під сумнів принцип НАТО.

Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Також свою позицію озвучив і посол Данії в США Ларс Герт Лос: «Сильна заява — і явна ознака однозначної підтримки України. США, Данія та їхні союзники/партнери не визнають спробу анексії Криму Росією».

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко назвав історичною заяву голови Державного департаменту США Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

«Вітаю історичну заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії Українського Криму російським агресором. Достойна відповідь гібридним провокаціям Кремля після Гельсінкі», — написав він. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *