Без ліцензій, відпочинку і в "саморобних" маршрутках: як водії-нелегали ризикують життям українців


Нелюдські умови вже стали традиціями міжміських перевезень в Україні. Пасажири скаржаться на те, що в маршрутках відпадають сидіння, крісла розміщені так, що ноги ледь влазять, сервіс не поліпшується, натомість ціни ростуть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після резонансних аварій минулого тижня поліція розпочала полювання на нелегальних перевізників. Журналісти вирішили провести й свою інспекцію. На столичному автовокзалі пасажирів зазивають їхати в усіх напрямках. Пані Олена – диспетчер, її завданням є заманити якнайбільше клієнтів. Усі її пасажири йдуть повз касу, але доля грошей її не цікавить. «Є для того перевізник і господар», — пояснює вона.


ВідеоАнтилюдські умови за високі ціни: патрульні розпочали інспекцію міжміських перевізників

Після трагічної аварії на трасі Київ-Чоп, коли загинули 10 пасажирів, на дорогах поліція почала влаштовувати посилені рейди. Копи полюють на нелегальних перевізників. Незручні та небезпечні сидіння вже стали традиціями міжміських перевезень в Україні. Пасажири скаржаться, ціни ростуть, а сервіс не поліпшився. Свою інспекцію провела і ТСН.

Антилюдські умови за високі ціни: патрульні розпочали інспекцію міжміських перевізників

Перевізників чимало, маршрутки їдуть по всій Україні. Напередодні закликачів ганяли патрульні, але вони все одно сидять. Однак коли бачать камеру – ховають таблички з маршрутами. «Сонечко, ми показуємо людям, куди пройти, все», — кажуть вони. На запитання про ліцензію на перевезення водій ховається в бус, там журналістам в очі впадає саморобне сидіння. «Для відпочинку», — пояснює водій, а від інших питань банально втікає.

У таких конструктивних рішень та сама природа, що й у розташуванні крісел майже впритул одне до одного – намагання увіпхнути в салон якомога більше пасажирів, отже, отримати більше грошей. Над переобладнанням маршруток із вантажних у пасажирські, як правило, працюють народні умільці, тому кожен бусик має свій колорит. «Тут узагалі діти лише можуть сидіти», — коментують пасажири розташування сидінь.

Попри це, маршрутки пройшли техогляди та мають право для перевезення – це підтверджують водії. В них також проблеми із сервісом: кімнату для обов’язкового відпочинку на автовокзалі вони називають «клопівником» і сплять, де доведеться або не відпочивають перед рейсом узагалі. «На вокзалі немає кімнат для водіїв. Узагалі нема. Нічого не пропонують», — кажуть шофери.

Дотримання режиму відпочинку, умови праці та технічний стан машини – це не головне для перевізників-нелегалів. А вони займають майже 70% ринку. За ними влада обіцяє посилити контроль, аж до конфіскації машин. За три дні від трагедії, що сталася поблизу Житомира, поліція перевірила понад дві тисячі маршруток. «І щоб я хотів виділити і підкреслити: тільки за ці три дні ми виявили вже два зафіксованих факти керування у стані сп’яніння саме перевізників, тобто водіями транспортних засобів, які перевозять людей. Це кричущі ситуації, кричущі випадки і хотілося б зазначити, що протягом попереднього комплексу засобів щодо перевірки операції «Перевізник» ми також виявили 40 таких випадків. І навіть попри серйозну відповідальність, яка передбачена по статті 130. Це, нагадую, 10200 грн і позбавлення права керування строком на один рік. Все одно, ми бачимо, що вчиняється це правопорушення. Водій, який взагалі несе відповідальність за життя і здоров’я 20 чи навіть більше пасажирів. Це взагалі просто не вкладається в голові», — обурений перший заступник департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Патрульна Ірина рахує в салоні сидіння: кількість місць має збігатися з указаними в техпаспорті. Проте в машині на одне більше. «Я не встиг подушки зняти», — чесно зізнається водій. Олександр Іванович каже, що він тут ні до чого, а це товариш попросив підмінити і попрацювати день на маршруті. Ліцензії на перевезення серед його документів не знайшлося. Копи виписують  штраф за переобладнаний бус на 680 гривень і відпускають, бо повноважень заборонити рух немає. Тож водій далі повіз людей.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *