Білий дім заморозив оприлюднення телефонних розмов Трампа з іноземними лідерами — CNN


Білий дім призупинив практику публікації публічних підсумків телефонних дзвінків президента Дональда Трампа з світовими лідерами.

Про це повідомляють два джерела, які знайомі із ситуацією, — пише CNN.

Офіційні описи дзвінків американського президента з іноземними лідерами — називаються «readouts» у Вашингтоні і за допомогою них можна своєрідно характеризувати дипломатію, яка проводиться на найвищому рівні між країнами.

Дзвінки з світовими лідерами — цілком узгоджені події, які в минулому вимагали ретельного планування командою національної безпеки президента. Лідери, як правило, спілкуються у спеціальній кімнаті, а їх розмови можуть слухати помічники. Після завершення дзвінка обидві сторони зазвичай публікують звіт про те, що було обговорено.

За останні два тижні Трамп мав принаймні дві телефонні розмови з іншими лідерами, включаючи президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та прем’єр-міністра Ізраїлю Бенджаміна Нетаньяху. Білий дім підтвердив, що дзвінки були,але відмовилися докладно розповісти про те, про що йшлося під час розмов.

З середини червня Білий дім не оприлюднив низку дзвінків поміж Трампом та світовими лідерами.

Майкл Аллен, який був членом Ради національної безпеки під час адміністрації Джорджа Буша, заявив, що, припинивши таку практику, Білий дім втрачає «аспект публічної дипломатії».

Тоні Блінкен, який виконував обов’язки заступника державного секретаря в адміністрації Обами в період з 2015 по 2017 роки, зазначив, що є дві основні причини, чому поява такої інформації є важливою.


ВідеоTime присвятив обкладинку Трампу і Путіну

Трамп бажає нової зустрічі з Путіним. Про це він заявив у Twitter. Стосункам двох президентів присвячені передовиці найбільших світових видань. Журнал Time відзначився, зміксувавши їх в одного: Трам-Путіна. ТСН стежить за розвитком скандалу навколо зустрічі, де Трамп жодного разу не згадав за Україну і віддав перевагу словам Путіна над словами власної розвідки, за що тепер змушений виправдовуватися.

«Однією є прозорість», — сказав Блінкен, — «існує загальна зацікавленість в тому, щоб дізнатись, з ким він розмовляв, і про що вони говорили. По-друге, ця інформація допомагає сформувати розповідь. Якщо ми не робимо оприлюднення такої інформації, то оповідь іншої країни буде переважати».Фотогалерея

Образливі плакати й 6-метровий надувний Трамп. У Лондоні тисячі людей протестують проти президента США (24 фото)

Рішення зупинити оприлюднення інформації про телефонні розмови відбувається на фоні обговорення подробиць зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Хельсінкі, Фінляндія.

Нагадаємо, що Трамп був розгніваний в серпні минулого року, коли The Washington Post опублікувало стенограми його напружених телефонних дзвінків з керівниками Австралії та Мексики.

Він також був роздратований після того, як швидко просочилася у ЗМІ інформація про те, що його помічники з питань національної безпеки радили не поздоровляти Путіна з перемогою на виборах. Проте він це зробив.


ВідеоТрамп запросив Путіна до США

Запрошення російському президенту, як стало відомо кілька годин тому, передав радник Трампа з питань безпеки Джон Болтон, один з учасників переговорів з Путіном в понеділок у фінських Хельсінкі. Через зустріч віч-на-віч та поведінку Дональда Трампа на прес-конференції після неї Сполучені Штати лихоманить вже 5 добу. 

Трамп запросив Путіна до США

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *