Бутіна пропонувала секс політикам і вихвалялася у соцмережах, щоб потрапити у впливові кола США — ЗМІ


Росіянка Марія Бутіна, яку звинувачують у виконанні ролі агента Кремля в США, є прикладом того, як соцмережі можуть допомагати в прихованих операціях впливу.

Про це заявив посадовець контррозвідки США, який побажав зберегти анонімність, — інформує Голос Америки.

«Бутіна використовувала старі методи роботи розвідки, з’являючись на політичних заходах, заводячи контакти, а потім додаючи їх у друзі на Facebook або LinkedIn, і навпаки. Платформи соціальних медіа корисні для планування мереж дружби та відкриття дверей», – додав посадовець.

З більш традиційних методів роботи розвідки Бутіна нібито, за словами американських прокурорів, використовувала пропонування сексу американським політикам і лобістам, в одному з випадків – щоб спробувати отримати роботу в американській лобістській організації, яка була її ціллю. Вона жила з удвічі старшим за себе політиком-республіканцем, який був ідентифікований в американських ЗМІ як лобіст Пол Еріксон.


ВідеоРосійських шпигунів вигнали з Америки, аби там нікого не отруїли

Телеканал CNN, посилаючись на власні джерела повідомляє: багатьох з тих 60 номінальних співробітників російських дипустанов у Штатах підозрюють в тому, що вони розшукували зрадників режиму Путіна та радянського союзу. Про дипломатично-шпигунські війни детальніше – у сюжеті.

Російських шпигунів вигнали з Америки, аби там нікого не отруїли

Бутіна приїхала до США у 2014 році за студентською візою, заснувала в Росії групу під назвою «Право на носіння зброї» і використовувала рух для проникнення в Національну стрілецьку асоціацію та консервативні лобістські групи, щоби влитися в американські політичні кола.

Платформи соціальних медіа дуже допомагали їй у цій справі: вона вихваляючись на власній сторінці у Facebook зустрічами, серед іншого, з колишніми кандидатами в президенти від республіканців Ріком Санторумом та Скоттом Вокером, нинішнім губернатором штату Вісконсин.

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували в неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США та російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику та проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні та Нью-Йорку та намагалася розвивати стосунки з американськими політиками, щоб встановити «обхідні канали» комунікацій, щоб «проникнути до національного органу прийняття рішень», щоб просунути порядок денний Російської Федерації «, йдеться в обвинувальному акті.

Також її звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв’язку» між Республіканською партією і Кремлем у 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором у Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив до санкційного списку Міністерства фінансів США. 

18 липня суд у США вирішив залишити росіянку під вартою, доки йде слідство.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *