Червона планета: дослідники знайшли під поверхнею Марса озеро з рідкою водою


Під поверхнею Марса є вода в рідкому стані.

Марс

Про це повідомили дослідники з Італії після вивчення радіолокаційних даних радара MARSIS, встановленого на зонді Mars Express, — пише Медуза.

За словами вчених, їм вдалося виявити під південним полюсом планети водойму діаметром близько 20 кілометрів і глибиною до одного метра.

Якщо відкриття вчених підтвердиться, це буде першим випадком знахідки на Марсі сталого скупчення рідкої води. Заморожену воду на планеті неодноразово знаходили — лід присутній на поверхні планети на її полюсах, а також на схилах деяких кратерів і ярів.


Фотогалерея

Синие ручейки и одинокие горы: NASA ошеломило новыми фотографиями с Марса (13 фото)

Кілька років тому при вивченні знімків Марса були виявлені смуги, візуально схожі на потоки води, що з’являлися влітку і зникали взимку. Вчені припускали, що це можуть бути струмки з дуже солоної води, однак більш пізні дослідження показали, що, ймовірно, це потоки піску і пилу.


ВідеоНа Марсі вчені знайшли ознаки життя

Міжнародна група вчених зі Сполучених Штатів, Франції та Мексики повідомила, що у зразках марсіанської глини, вік якої перевищує три мільярди років, знайдено органічні молекули. Проби ґрунту взяв марсохід, який нагрів зразки до восьми сотень градусів за Цельсієм і проаналізував молекули, що виділилися. 

На Марсі вчені знайшли ознаки життя

Як відомо, вчені з NASA готують реальну місію на Марс, яка запланована на 2030 рік. Раніше вони розповіли про науку у фільмі «Марсіанин», порівнявши події фільму з реальною підготовкою відправки астронавтів на Марс. Що є вигадкою, а реальністю — пропонуємо почитати в нашому матеріалі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *