Делегація Вселенського патріарха в Києві розповіла, на якій стадії перебуває підготовка Томосу


Нинішній момент є історичним для України, оскільки вона перебуває на порозі церковної автокефалії. Про це заявив представник Вселенського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, котрий прибув у складі делегації Константинопольського патріархату на святкування річниці хрещення Київської Русі до столиці нашої держави.

Як повідомляє прес-служба президента України, делегати передали главі держави послання від патріарха, котре демонструє підтримку Києва з боку Матері-Церкви Константинополя. «Воно показує, що ми пишаємось бути тут зараз на святкуванні цієї річниці. Це відбувається в дуже важливий момент. Це історичний момент для України, оскільки це відкрило процедуру надання автокефалії Українській Церкві. Київ завжди був під протекцією Вселенського Патріархату. В нас є всі історичні документи, які доводять це. Церква-Матір ніколи не припиняла дбати, як сказано в посланні Його Всесвятості, і турбота Матері-Церкви помітна», — наголосив митрополит Еммануїл.


ВідеоПарубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

До цих переговорів Парубій готувався щонайменше місяць. Він приїхав на Святу землю, аби заручитися підтримкою Патріарха Теофіла у питанні автокефалії для УПЦ. Усі перемови щодо України відбулись за щільно зачиненими дверима. Всупереч протоколу, після закінчення перемовин журналістів знову запросили до зали. Всім, хто приїхав до Єрусалиму, патріарх зробив подарунки.

Владика також запевнив, що делегації з Константинополя під час візитів до інших автокефальних православних церков світу офіційно інформували їх про намір Вселенського патріархату щодо України та зверталися з проханням про підтримку цих кроків. «Це перша частина імплементації, яка вже почалася, і ми завжди, ми цього не приховуємо, відкрито приймаємо тих, хто відвідує також Його Всесвятість для обговорення наступного кроку», — пояснив архієрей. «Ми дуже вдячні за Ваші зусилля в поєднанні церков України, оскільки нам потрібно, щоб Україна мала об’єднанні церкви, і всі наші зусилля направлені на це. Будьте впевнені в цьому, пане президенте. Ми також молимося за Вашу місію, Бог та Матір Божа захищають Вас та Ваш уряд і надають благословіння українському народові», — наголосив митрополит Гальський.

Свою чергою Петро Порошенко погодився з тим, що рішення про надання Томосу про автокефалію має бути ухвалене за всіма церковними процедурами і регламентами. «Ми впевнені в тому, що зараз це рішення має бути прийнято, причому в суворій відповідності до канонічних норм. Тим більше, що Його Всесвятість відомий ще і як великий фахівець саме в галузі канонічного права східних церков», — заявив президент і додав, що з нетерпінням чекає на рішення синоду та надання документу. Також глава держави подякував представникам патріарха «за твердість, яку демонструє Його Всесвятість зараз по відношенню до України з боку Матері-Церкви». «При тому я хотів би окремо наголосити, що ми не втручаємося з боку світської влади у церковні справи, бо як я переконаний – світська влада і держава не має права і не повинна втручатися у церковні справи. Особливо якщо ця держава є іноземною», — наголосив Глава держави і додав, що «ми, безумовно, будемо захищати свій суверенітет, територіальну цілісність».Фотогалерея

Золоті хрести та пенсіонерки з іконами: як у Києві відбувається хода Моськовського Патріархату (10 фото)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *