День бургера: як за п’ять хвилин приготувати найпопулярніший у світі бутерброд


У переддень 118-ї річниці культової булки з котлетою журналісти з’ясували, як правильно готувати американську страву, що заполонила весь світ. Бургери вже не лише фастфуд, їх подають і у ресторанах високої кухні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дієтичного в ньому мало, однак складно знайти людину, яка не любить бургери – він легкий у приготуванні та відносно дешевий. Кухарі Терентій та Денис готують котлети сотнями щоденно, і пояснюють, що сама рублена котлета родом із німецького міста Гамбург, тому і бургери спочатку називали гамбургерами. «Наші бабусі звикли до котлети додавати цибульки, багато жиру, щоби вона соковита була. А бюргер відрізняється тим, що тут іде 70% яловичини м’яса і 30% жиру. Ні цибулі, нічого не додається», — кажуть майстри.


ВідеоДень народження бургера: як приготувати популярну американську страву вдома

Сто вісімнадцять років бургера. Американська страва заполонила весь світ і навіть перестала бути фаст-фудом. Нині її подають у найдорожчих ресторанах. В Україні бургери теж прижилися. У свято цієї культової булки з котлеткою ТСН разом зі справжніми знавцями навчить вас готувати бургери в себе вдома.

День народження бургера: як приготувати популярну американську страву вдома

Американці першими вигадали подавати цю котлету в булці. Нині до традиційних інгредієнтів додають близько десятка допоміжних – наприклад, коптять бекон, підігрівають сам хліб, плавлять сир. Кухарі кажуть, що складати все потрібно у правильній послідовності, інакше смак вийде інакший. Американці люблять жартувати, що смаки можуть змінитися на все, лише джинси і бургер не вийдуть із моди ніколи.

Дієтологи кажуть, що такою стравою можна харчуватися, але інгідеєнти треба дещо змінити – наприклад, булку брати не з білого борошна, а з темного – наприклад, гречаного. М’ясо ж маожна не смажити, а готувати на грилі, а соус виготовити на основі оливкового масла. Приклад домашнього бургера дає Яна: вона використовує чорні булки, м’ясо,сир, помідор, манго, базилік, цибулю, а соус-майонез змішує з барбекю. М’ясо обсмажує з кожного боку по півтори хвилини, разом із ним смажить манго і хліб. «Можна підсмажити сильніше, але тоді не буде таким соковитим. Це займає п’ять хвилин, якщо інгредієнти у тебе в холодильнику», — пояснює вона.

Ціна бургера виявиться в межах 70 гривень. Спростити і здешевити рецепт можна, наприклад, використанням яблук або груш замість манго.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *