Екс-президента Вірменії звинуватили в поваленні конституційного ладу


Президенту Вірменії у 1998-2008 роках Роберту Кочаряну офіційно висунули звинувачення в поваленні конституційного ладу в країні в 2008 році.

До такого висновку в рамках кримінальної справи дійшла Спеціальна слідча служба Вірменії.

«26 липня 2018 року президентові Вірменії Роберту Кочаряну було пред’явлено звинувачення в кримінальному злочині на підставі достатніх доказів, отриманих під час попереднього слідства у кримінальній справі Спеціальної слідчої служби Вірменії щодо подій, які відбулися в Єревані від 1 березня 2008 по 2 березня 2008 року. Стаття 300.1 Кодексу за те, що він повалив конституційний лад Республіки Вірменія за попередньою згодою з іншими особами», — йдеться у повідомленні служби.

Роберт Кочарян, Вірменія

wikipedia.org
Роберт Кочарян

Там також зазначили, що клопотатимуть про арешт екс-очільника Вірменії.

Нагадаємо, у березні 2008 року в країні відбулись президентські вибори, на яких переміг Серж Саргсян. Однак прихильники його опонента Левона Тер-Петросяна влаштували масові акції протести з вимогою переглянути результати виборів. Кочарян, який був тоді на посаді президента, ввів у країні надзвичайний стан та жорстко придушив демонстрації – в результаті зіткнень з правоохоронцями загинуло вісім активістів, з боку поліції  — двоє осіб. Загалом постраждало щонайменше 230 осіб.

Через 10 років у Вірменії знову спалахнули масові протести – і знову через бажання Саргсяна очолювати країну. Незважаючи на багатотисячні протести, парламент Вірменії таки призначив прем’єр-міністром країни Сержа Саргсяна, який після конституційної реформи отримував більше повноважень, ніж на посаді президента, яку Саргсян обіймав від 2008 року. На тлі масових заворушень опозиційний лідер Нікол Пашинян оголосив початок «оксамитової революції». Вже 23 квітня прем’єр-міністр Саргсян подав у відставку.


ВідеоУ Вірменії розпочалася акція непокори

Лідер опозиціонерів Нікол Пашинян закликав протестувальників із самого ранку блокувати дороги та виходити на площі Єревану. Допоки країна не отримає нового прем’єр-міністра. Напередодні обрати претендента на головну посаду в країні так і не змогли. 

У Вірменії розпочалася акція непокори

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *