Гібридна блокада Азовського моря: експерти назвали можливу мету агресивних дій Росії


Росія перекидає невеликі військові кораблі з Каспію, щоб посилити свій Чорноморський флот, а також збільшує кількість військових на узбережжі. Експерти кажуть, що мета РФ – економічно задушити потужні порти в Маріуполі та Бердянську, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Росіяни не змогли здолати українське військо на суходолі, тому беруться за море. Експерти переконані, що мета агресора – заблокувати українські порти на Азові, причому блокада використовується не класична, а гібридна. Радник голови Держприкордонслужби Олег Слободян говорить, що росіяни затримують і по кілька днів перевіряють торговельні судна, які прямують на завантаження в українські порти. «Є інформація, що час затримки суден інколи складає до трьох діб, коли Російська Федерація не дає дозволу на проходження Керченською протокою», — розповів він.


ВідеоРосія посилює свій Чорноморський флот та збільшує кількість військових на узбережжі

Росіяни не змогли здолати українське військо на суходолі, тому беруться за море, їхня мета, переконують експерти, заблокувати українські порти на Азові, насамперед потужний Маріуполь та Бердянськ. Блокада не класична, а гібридна.

Росія посилює свій Чорноморський флот та збільшує кількість військових на узбережжі

Прикордонники РФ уже відкрито полюють на українських рибалок на Азові, щоби захопити їх у полон. Уже зараз у Росії та Криму сидять під вартою семеро моряків. А ще росіяни перекидають бойові катери з Каспію, серйозно посилюють Чорноморський флот. «Україна повинна розпочати говорити, що Росія почала агресію і з моря проти нас. І це може призвести до повного блокування портів Азовського моря», — вважає керівник центру оборонних реформ Олександр Данилюк.

У цих портових містах може вибухнути невдоволення, а російські спецслужби вміють роздмухувати такі конфлікти, тож Україні слід негайно посилювати військову присутність на Азові. «Є артилерійські катери проекту «Джміль». Подібні катери Росія буквально місяць тому перекинула з Каспійського моря в Керч для охорони Керченської протоки і в цілому регіону. Ми так само могли б їх перекинути з морської охорони з Дуная на Азов. Їх також можна транспортувати сушею», — розповів голова правління українського мілітарного центру Тарас Чмут.

Експерти вважають, що Росія хоче показати свою силу на Азові, так само, як і на Донбасі, і тоді ситуація зміниться – вона зможе вимагати більше поступок на переговорах. Звичайно, можна ще спробувати домовитися, але  треба знати, про що саме. Фахівці припускають, що метою гри м’язами є намагання схилити Київ до відновлення постачання води до анексованого Криму.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *