Греція в огні: кількість загиблих в агресивних пожежах зросла до 74


Кількість жертв масштабних лісових пожеж у Греції сягнула 74. Експерти попереджають, що цифра далеко не остаточна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За 30 кілометрів від столиці країни вогнем спалене вщент містечко Маті – курорт на березі Егейського моря, куди щороку з’їжджалися пенсіонери та діти у літні табори. За ніч мальовничий куточок перетворився на згарище. Цілі райони сірі від попелу, вщент спалені будинки та автомобілі. «Ми знайшли купу автомобілів, із ключами всередині, двері були відчинені, на сидіннях – аптечка. Схоже, люди масово лишали машини, намагаючись утекти», — кажуть очевидці.


ВідеоДесятки людей стали жертвами масштабних лісових пожеж у Греції

Жертв стихії вже щонайменше 70, і цифра на жаль, ще не остаточна. Понад півтори сотні людей у лікарнях, 11 — у тяжкому стані. Місцеві та туристи похапцем збирають речі та тікають. По усій країні оголосили три дні жалоби та просять допомоги в Євросоюзу.

Десятки людей стали жертвами масштабних лісових пожеж у Греції

За попередніми даними, українців серед жертв і постраждалих немає, однак поблизу Афін стихія заскочила депутата Верховної Ради Володимира Ар’єва. У Греції він був разом із дружиною – нардеп каже, що ледь вибралися з небезпечного місця. Рятувальники там розгрібають завали, які колись були домівками. На одній із віл у Маті знайшли цілу родину загиблих – у 30 метрах від води 26 людей померли в обіймах. «Вони намагалися врятуватися, але, на жаль, ці люди та їхні діти не встигли. Інстинктивно, розуміючи, що кінець наближається, вони обнялися», — розповіли про них.

Вогонь живлять високі температури, у Греції нині близько 40 градусів тепла. Пожежники кажуть, що полум’я до будинків принесли сильні вітри. «Попри масштабну мобілізацію, вогонь із блискавичною швидкістю наблизився до населених пунктів. Місцеві та туристи не встигали втекти, хоча були за кілька метрів від моря чи всередині автомобілів», — пояснила речниця пожежної служби Греції Ставурула Маллірі.Фотогалерея

У Греції спалахнули масштабні лісові пожежі. Людей закликають «просто тікати» (14 фото)

Нікос Ставрінідіс урятувався в морі. У Маті він приїхав із дружиною, і коли вогонь упритул наблизився до хатини – люди тікали у воду. Лише через дві години подружжя підібрав риболовецький човен. «Ми бігли до моря, пливли якнайдалі від вуглекислого газу. На морі сильний вітер та хвилі, які відкидали нас від берега. Ми вже не розуміли, де перебуваємо», — розповів урятований чоловік.

Із берегів рятувальники евакуювали майже сім сотень людей, іще кілька десятків човнами забирали просто з моря. Урятувати не встигли шістьох – вони загинули у воді. Нині сотні пожежників борються з вогнем, офіційні ж Афіни просять допомоги в європейських сусідів. Італія, Німеччина, Польща та Франція вже відправили спецтехніку.

Кореспондент ТСН Олександра Мишкіна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *