Греція відпустила додому 12 українських моряків, яких підозрювали у контрабанді зброїНайближчим часом до України повернуться 12 членів екіпажу судна Mekong Spirit, який більше року тому був заарештований у Греції за підозрою в контрабанді зброї.

Про це повідомив почесний консул Греції Пантеліс Бумбурас.

За його словами, суд дозволив покинути Грецію 12 з 16 українських моряків. Вони зобов’язані кожного  місяця реєструватися в генеральному консульстві Греції в Одесі. Капітан, старший помічник і два матроси будуть перебувати в Греції до з’ясування всіх обставин.

«Наскільки мені відомо, зараз вирішується доля моряків, які залишилися на території Греції. На борту Mekong Spirit перебувати вони не зможуть. Судно заарештовано. Судновласник самоусунувся. Зі свого боку, ми готові підтримати моряків і надати їм допомогу в питанні житла і продуктів харчування. Ми їх не покинемо», — розповів Бумбурас.

Раніше повідомлялося, що у в’язницях за кордоном перебувають більше 200 українських моряків. У Міністерстві закордонних справ України тримають на контролі справи 214 моряків-громадян України. Вони перебувають під вартою у таких країнах, як Греція, Індія, Іспанія, Італія, Лівія, Оман, Франція, Шрі-Ланка. Точну кількість ув’язнених українців назвати практично неможливо. Деякі затримані моряки намагаються самі вирішити проблеми із затриманням, не звертаючись до МЗС, консульства та профільних організацій.

За інформацією міжнародних організацій BIMCO та ISF, 2015 року працювати на іноземні судна влаштувалися 69 тисяч українців. Україна потрапила до топ-6 постачальників робочої сили світовим судновласникам. 


ВідеоБіля Греції на судні Mekong Spirit майже півроку поневіряються 16 громадян України

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *