Хочу побачити півострів під українським прапором: Клімкін прокоментував Кримську декларацію США

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував декларацію Держдепу США про невизнання анексії Криму Росією та підкреслив зміцнення зусиль для тиску на РФ.

Про це він написав у Twitter.

https://platform.twitter.com/widgets.js

«Після цієї декларації маємо зміцнити зусилля і тиснути на Росію. Про «Балтійський сценарій», що тривав півстоліття, не маємо думати, цього не можна допустити. Хочу побачити Крим під українським прапором. Дуже!», — зауважив Клімкін. 

«Ця декларація підтверджує постійність політики США у питанні поваги до суверенітету і територіальної цілісності. Так само як і в декларації Велеса 1940 року, США послідовно підтримують основоположний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur. Неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника.

Ми вітаємо рішучість США у спонуканні РФ поважати міжнародне право та відновити територіальну цілісність України. Ми також глибоко вдячні Сполученим Штатам за практичну допомогу в протидії російській агресії проти України», — йдеться у коментарі МЗС України.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. До неї одразу ж долучилась Польща, а Україна привітала рішення країн та подякувала їм за підтримку.

Згодом до декларації також доєднались Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *