Котики – це не лише любов: Супрун розповіла про користь для здоров‘я від домашніх улюбленців


Домашні улюбленці позитивно впливають на здоров‘я людей, які не мають алергії на тварин.

Про це написала у Facebook в. о. міністра охорони здоров‘я України Уляна Супрун.

«Спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття», — зазначила вона.

Супрун розповіла, що у світі навіть існує пет-терапія — групова або ж індивідуальна практика у вигляді прогулянок, ігор чи годування тварин. Подібну терапію застосовують в багатьох напрямках медицини та реабілітації для покращення психічного та фізичного здоров‘я.

Пет-терапію часто використовують у будинках для людей похилого віку, як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю. Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Також домашніх тварин залучають для лікування та реабілітації пацієнтів, які пережили сильний стрес. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії чи смерті близької людини. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на посттравматичний стресовий розлад.

Окрім того, тварини позитивно впливають на серце людини. За словами Супрун, дослідження вказують, що власники собак і котів мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *