Лишитися модним у спеку: ТСН дізналася, чи існують послаблення для дрес-коду влітку


Чи стають роботодавці менш вимогливими до зовнішнього вигляду підлеглих, коли на вулиці температура перевалює за 30 градусів спеки – питання, на котре спробували дати відповідь журналісти в сюжеті ТСН.19:30.

Тетяна працює в компанії з підбору персоналу та знає, якими роботодавці хочуть бачити своїх працівників. «Ваш одяг має підкреслити ваші ділові якості, а не високі груди, тонку талію і блакитні очі», — переконує вона. Серйозні компанії жадають серйозного вигляду. «Гарний офіс, вас зустрічає секретарка в джинсових шортиках, якийсь такий топік з полуничкою і на голові якесь «шопопало» лілового кольору», — пропонує вона картинку і зауважує, що такий одяг навряд чи буде свідчити на користь того, що фірма дійсно заслуговує на серйозне ставлення.


ВідеоДрес-код у спеку. ТСН підібрала модні офісні образи на літо

Дрес-код у спеку. Як вдягатися на роботу за правилами, і не зваритися з довгим рукавом? ТСН розпитала, чи дають роботодавці поблажки в офісному одязі, коли за вікном +30. Разом з тим, підібрала модні офісні образи на літо. А ще дізналася, як можуть зриватися зустрічі та угоди через неправильно підібраний одяг. 

Дрес-код у спеку. ТСН підібрала модні офісні образи на літо

За канонами жанру, сукня має закривати коліна, рукав – прикривати плечі, а джинси ні в якому разі не мають бути подерті. Сергій зізнається, що одяг йому підбирає дружина, а образ виходить настільки переконливий і вишуканий, що він у ньому ходить навіть у клуби. Тетяна пояснює потребу в солідності психологією клієнтів – якщо перед ними чоловік не в піджаку із сорочкою, то його просто не сприймають всерйоз.

Через неналежний одяг Дмитро якось втратив перспективного клієнта. Його він зустрів у спортивних штанях. «На місці клієнта я б теж подумав, чи варто спілкуватися з такими босяками», — тепер визнає він. Найчастіше строгого дрес-коду дотримуються банкіри, юристи та готельні співробітники. Наталія працює в одному з найдорожчих готелей столиці, а костюми купує лише під наглядом керівництва. «Перед тим, як менеджер придбає собі костюм, дивляться на цей костюм і затверджують. У менеджера є можливість придбати два костюми на рік, котрі відшкодовуються компанією», — розповіла вона. Правила передбачають, що пальці ніг мають бути закриті, каблук не може бути високим. Шпилька заборонена через небезпеку, і ніяких послаблень на літо немає – у футболках неможна стояти навіть охороні. «Вони можуть зайти охолонути, потім вийти на вулицю», — розповіли в закладі.


Фотогалерея

Купання у фонтанах та мінімум одягу: як європейці рятуються від пекельної спеки (7 фото)

Дирекція переконана, що зовнішній вигляд співробітників свідчить про статус компаній. Стиліст Наталія натомість вважає, що строгий дрес-код нині рідкість, а головна вимога роботодавців – базові правила, закриті руки, коліна, не прозорі речі без написів на них. Але не чорно-білий колір. «Якщо у вас серйозна компанія, треба обирати якісь пастельні відтінки», — радить вона. Але солідні речі – солідно коштують. Саме це та брак фахівців – причини, чому за правилами нині вдягаються дедалі рідше. До того ж, дійсно найкращі спеціалісти можуть собі дозволити ходити, в чому заманеться.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *