Монополії облгазів не буде: нацкомісія відхилила вигідні олігархам правки


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, відклала розгляд правок до газотранспортного кодексу. Голова комісії спізнився на засідання, бо мав нараду з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На керівника очікували противники правок. «Ці правки закріпляють повністю монопольний стан облгазів Фірташа та інших керівників облгазів, і неможливо їх обійти ніяк», — пояснив активіст Антон Швець. Правки схвалені за каденції колишнього керівника комісії Дмитра Вовка і мали би набрати чинності з 1 серпня. Написані вони нібито під копірку з європейських норм, але, на відміну од європейських, дозволяли облгазам легко маніпулювати цифрами проданого газу. Газ зі штучного продукту перетворювали на послугу, що відкриває необмежені можливості для корупції і спекуляцій. «Проблема з кодексом не нова, вона виникла не на порожньому місці, а є результатом впливу лобістів на діяльність НКРЕКП. Оскільки ця позиція розбалансовує учасників газового ринку, то ми маємо очевидні негативні наслідки у вигляді гігантського приросту заборгованості», — переконує колишній член комісії Юрій Голяк.


ВідеоНКРЕ розглянула та відхилила правки до газотранспортного кодексу

Сьогодні у національного регулятора відклали розгляд правок до газотранспортного кодексу. Проблему відкладено на невизначений термін. 

НКРЕ розглянула та відхилила правки до газотранспортного кодексу

Журналіст Ігор Щедрін вважає, що схема дуже проста і працює безвідмовно, а користь вона приносить тим, кому належить більшість облгазів. А це – заарештований в Австрії Дмитро Фірташ. «Прикриваючись споживачами газу, належні Фірташу підприємства здійснюють відбір. Облгази видають ці відбори газу за те, що це нібито зробили споживачі та теплогенерація. Де-факто, цей газ іде не туди, а перевірити ви не маєте права. Мова про те, щоби просто вкрасти, не заплатити за цей газ, створити колосальні борги», — пояснив експерт.

Дебати про остаточне затвердження скандальних правок тривають лише кілька хвилин. Голова зачитує проект рішення – правки відхилено. Комісія збирає знову робочу группу, для розробки нового кодексу запрошують представників бізнесу. Активісти обіцяють тримати ситуацію на контролі та нагадують, що що ціна питання – 30 мільярдів гривень у рік.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *