МВФ усунув ключову перешкоду отримання Україною двомільярдного траншу


Міжнародний валютний фонд підтримав плани України щодо боротьби з корупцією, усунувши одну з ключових перешкод для отримання Києвом наступного траншу допомоги в розмірі близько 2 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Так, Вищий антикорупційний суд створюється в рамках програми підтримки реформ в Україні в розмірі 17,5 мільярда доларів і став символом зусиль з викорінення корупції на високому рівні, яка десятиліттями роз’їдала країну, зазначає видання.

«Законодавство щодо Вищого антикорупційного суду після набуття чинності нещодавно ухвалених поправок буде відповідати зобов’язанням влади за програмою, яку підтримує МВФ», — повідомила прес-секретар МВФ.

Водночас, залишається низка інших питань, які ще треба буде вирішити, перш ніж Київ нарешті отримає гроші МВФ.

Зокрема, поки що не вдалося домовитися про плани підвищення цін на газ і додаткові скорочення бюджетних витрат або інші заходи із залучення коштів, необхідних для того, щоб компенсувати недонадходження доходів на початку року.

Київ отримав лише половину з обіцяних МВФ 17,5 мільярда в рамках програми, що закінчується наступного року. Гроші не виділялися з квітня минулого року.

«Обговорення інших невирішених питань, включаючи ціни на газ і державний бюджет, тривають», — сказала прес-секретар.

Нагадаємо, 12 липня внесла зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з ухваленням Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Підтримані поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах. На внесення цих змін наполягали в Міжнародному валютному фонді.


ВідеоРада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *