Нашестя жуків на Хмельниччині: стали відомі причини масштабного розповсюдження комах


Невідомі жуки, які заполонили оселі людей в селі Жердя Чемеровецького району Хмельницької області, виявилися розповсюдженим шкідником «жужелицею».

Про це ТСН.ua розповіли у жердянській сільській раді.

«Тут є шість господарств, у яких з’явилися ці жуки — чотири житлових будинки і два закинутих. Потім встановили, що вони мають назву «жужелиця». Жителі села стали звертатися щодо цього до старости, бо жуки опинилися і на подвір’ї, і в хаті, і кругом їх дуже багато», — повідомили представники сільради.


Фотогалерея

Мешканці селища на Хмельниччині б’ють на сполох серез нашестя невідомих жуків (7 фото)

Також там відзначають, що місця ймовірного розповсюдження жуків вивчали експерти, а селянам були надані відповідні поради щодо їх усунення.

«Староста відреагував на цей запит і відповідні органи були попереджені — санстанція, Держпродспоживспілка, селищна рада. Експерти приїжджали дивилися на цих жуків і давали поради людям, що з ними робити. Проте, звідки вони з’явилися — не встановили», — розповіла співрозмовниця ТСН.ua.

Водночас, за її словами, про ймовірні причини нашестя до встановлення вогнищ розповсюдження можна поки тільки здогадуватися.

«Припущень багато. Можливо їх розповсюдження спричинила погода — дощі, вологість велика», — відзначили у сільраді.

Своєю чергою, сільський староста Володимир Дюк у коментарі ТСН.ua спростував припущення про те, що причиною може бути розповсюдження комах орендарями кукурудзяних полів.

«Ми цього стверджувати не можемо, і ми про це не заявляли. На це питання може відповісти тільки експертиза», — сказав він.

На питання про те, чому відповідні органи були викликані лише за три тижні після появи жуків, сільський староста відповів, що спочатку не отримував відповідних заяв.

«Люди спочатку намагалися побороти їх самі, читали поради в Інтернеті, а лише згодом звернулися до сільради», — наголосив він.

Нагадаємо, мешканці села Жердя Чемеровецького району Хмельницької області заявили, що їхні оселі заполонили невідомі жуки

Жителі зазначали, що навалу жуків могло спричинити їх розповсюдження орендарями кукурудзяних полів. У сільраді ж вказували на ймовірне недотримання санітарних норм самими жителями. 


ВідеоНашестя жука-короїда в Україні винищило близько 350 тисяч гектарів лісу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *