Нацрада ухвалила суперечливе рішення про частковий перехід з аналогового мовлення на цифру


Уже за п’ять днів сотні тисяч глядачів Києва та Кіровоградщини не зможуть побачити ТСН у традиційному аналоговому сигналі. Нацрада з питань телебачення ухвалила рішення про відімкнення кількох національних мовників задля переходу на цифру, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Неочікувано регулятор вирішив анулювати аналогові ліцензії національних телеканалів. У законності цього рішення засумнівався член Нацради Олег Черниш.  «У законі перелічені певні підстави. Що таке втрачає чинність? Це яка стаття?», — питав він. Роз’яснення у відповідь було таке: «У нас 36-та стаття каже, що ліцензія втрачає чинність після закінчення сороку дії. В самих ліцензіях була фраза: до приняття окремого рішення. Ось це і є окреме рішення». «У законі сказано, що мінімальний строк дії ліцензії сім років. Що має більшу вагу: Закон України чи рішення Національної ради», — продовжував допитуватися Черниш.


ВідеоНацрада проголосувала за відімкнення аналового сигналу в Києві та на Кіровоградщині

Вже за п’ять днів глядачі Києва та Кіровоградщини не зможуть побачити ТСН в традиційному аналоговому сигналі. Нацрада з питань телебачення ухвалила рішення про відімкнення кількох національних мовників. Юристи «1+1» вже назвали це рішення незаконним, адже була грубо порушена процедура. ТСН розбиралася, що стояло за цим рішенням чиновників. 

Нацрада проголосувала за відімкнення аналового сигналу в Києві та на Кіровоградщині

Коли черга доходить до анулювання ліцензії телеканалу «1+1», голова юридичного департаменту Тетяна Смирнова проводить нацрадівцям правовий «лікнеп» і теж називає такі дії незаконними. «Ми дуже просимо Національну раду утриматись від прийняття рішень, які суперечать закону. Зараз ви приймаєте індивідуальне рішення про втрату чинності ліцензії конкретної телекомпанії. Нема у Національної ради таких повноважень», — переконувала вона.

Але пропрезидентська частина Нацради аргументи своїх коллег і тим паче правників не сприймає – більшість голосує за анулювання аналогових ліцензій національних телеканалів і фактично затверджує цілу низку незаконних рішень.  Заступниця голови Уляна Фещук посилається на міжнародні договори України і стверджує, що аналогове телебачення заважає нашим сусідам: «Тут така гра, ми або цікавимся, як виглядає Україна на міжнародній арені, або відключаємо аналогове мовлення. І ви знаєте, дуже багато претензій надходить якраз саме з наших європейських сусідів, яким ми заважаємо».


Фотогалерея

Вітвіцька показала дітям, як працює сучасне телебачення (10 фото)

Щоправда, згодом з’ясовується, що виконувати міжнародні зобов’язання пропрезидентська частина Нацради вирішила тільки щодо кількох національних каналів – решта як мовили в аналозі, так і мовитимуть надалі. На прес-конференції після ухвалення цього рішення голова Нацради всіляко уникав відповіді, в чому сенс такої вибірковості. Відповідаючи на запитання журналістів, представники органу намагалися розлого говорити на технічні теми і майже уникали відповідей на політичні запитання. Так, на репліку про зв’язок переходу від аналога до цифри з президентськими виборами, члени Нацради просто вдали, ніби не почули. Так само проігнорували запитання і про ставлення іноземних партнерів до напівпереходу до цифри.

Нагадаємо, що після відімкнення аналогового мовлення поширення всіх телеканалів залежатиме від компанії «Зеонбуд», про реальних власників якої членам Нацради нічого невідомо. Раніше це підприємство пов’язували з родиною Януковича.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *