Навчання силовиків: у центрі Києва поліція розігнала натовп протестувальників із "майданівськими" гаслами


Національна поліція провела навчання з приборкування агресивного натовпу пікетувальників. Уперше українські силовики відпрацювали новітній скандинавський досвід, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Умовний натовп із вигуками «Банду геть», «Ганьба» і «Київ вставай» рухався до урядового кварталу, а поліції поряд було на диво дуже мало.  Тендітна дівчина з гучномовцем просила всіх заспокоїтися, але за легендою навчань це не подіяло і найагресивніші пікетувальники спробували прорвати поліційний кордон. На диво, їх ніхто не зупиняв – навпаки, пропустили, але щоб уже за мить усіх затримати. Щоправда, схопили і журналіста, але швидко відпустили.


ВідеоНацполіція відпрацювала новітній спосіб приборкування агресивного натовпу

Національна поліція вчилася сьогодні приборкувати агресивний натовп пікетувальників: уперше відпрацювали новітній скандинавський досвід. Пікетників поліція розділятиме на групи, а відвертих хуліганів відтіснятимуть спецавтомобілями.

Нацполіція відпрацювала новітній спосіб приборкування агресивного натовпу

Коли найагресивніші пікетувальники були відрізані, поліція продовжила використовувати новітню методику: натовп розділили на кілька окремих груп, войовничий запал умовних протестувальників потроху згасає. У поліції пояснили, що коли натовп був би дуже великий, то використовували б спецавтомобілі – мітингарів просто витіснятимуть машинами з площі.

За навчаннями уважно стежило керівництво міністерства внутрішніх справ та європейські консультанти. Вони лишилися задоволені. «Був елемент витіснення натовпу, а також розділення натовпу. Отже, ми чітко бачимо рух до скандинавського методу охорони громадського порядку», — пояснив представник консультативної місії ЄС в Україні бригадирний генерал Уло Мела.Фотогалерея

У поліції розповіли подробиці про пограбування зі стріляниною у Києві (8 фото)

У поліції переконують, що скандинавський варіант дієвий, бо його прийоми вже застосовували під час футбольних матчів та гей-параду. Зокрема, йшлося про застосування діалогової поліції та спеціальних засобів. Це правоохоронці називають пріоритетним напрямком.

До масових заходів у Києві поліція готується вже цього тижня: хресним ходом середмістям збираються пройти до 10 тисяч вірян. Поліцейські натомість обіцяють не застосовувати ні нових, ані старих методів – до вірних ставитимуться поважно. А хуліганів, якщо такі раптом з’являться, ділитимуть на групи і пакуватимуть у новенькі автозаки.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *