Небезпека соцмереж для дітей: психологи дали поради батькам, як запобігти проблемі


Соцмережі небезпечні для психіки підлітка – такого висновку дійшли американські вчені. На їхню думку, що більше дитина засиджуватиметься в інтернеті, то більше шансів, що в неї можуть розвинутися симптоми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діти, навіть сидячи один навпроти одного, часто спілкуються через телефон. «Коли нема про що поговорити, можна просто помовчати, подивитися щось. Ми, коли сидимо в телефоні, ділимося цікавими постами – це таке спілкування», — кажуть вони. Кожен конкурує за підписників, рахує лайки, веде свій канал на YouTube. 14-річні блогери вже мають понад півтори тисячі читачів і рахують це за мізер, бо хочуть розвивати свою популярність значно далі.


ВідеоСоцмережі небезпечні для психіки підлітків: висновки американських вчених

Соцмережі небезпечні для психіки підлітка. Такого висновку дійшли американські вчені. На їхню думку, що більше дитина засиджуватиметься в інтернеті, то більше шансів, що в неї можуть розвинутися симптоми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. ТСН дізнавалася, як не забороняти гаджети, але при цьому не втратити дитину в Інтернеті.

Соцмережі небезпечні для психіки підлітків: висновки американських вчених

Настя – не блогер, підписників має небагато, в Instagram зареєструвалася порівняно нещодавно, всього півтора року тому. До цього спонукала її мама. «Якби я її не зареєструвала, вона почувалася б обділеною. Тому що масовість дітей зобов’язує до деяких моментів», — пояснила та.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивність – це те, що загрожує підлітку, що засиджується в соцмережах. Постійне сидіння біля екрана смартфона небезпечне і для найменших – симптоми поведінкових відхилень фіксують навіть у дворічних. «Коли ми маленьку дитину саджаємо годувати за мультиками, або розчісуємо з мультиками, одягаємо, ми весь час її увагу перзавантажуємо, і вона не концентрується на тому, що з нею відбувається», — пояснила психолог Анна Стороженко.


Фотогалерея

Їж, мандруй, кохай: як пара переїхала в фургон, стала зіркою соцмереж та заробляє на підписниках (9 фото)

Але й забороняти користуватись Інтернетом неможна, переконана інший психолог. Адже дитина завжди знайде спосіб обійти батьківську опіку. Однак певні обмеження все ж необхідні, а найкращий спосіб – знайти заміну ґаджету. «Спільна діяльність. Розвивати те, що дитині подобається. Походи на футбол, на матчі, може бути рибалка – все те, що може давати спільне задоволення», — пояснила Наталія Пономарьова.

Проблем можна уникнути, якщо правильно підійти до виховання, найкращий спосіб – показати власний приклад. Тобто самим не засиджуватися в ґаджетах, читати книжки і головне – спілкуватися з власною дитиною, розділяти ії зацікавлення, бути їй другом.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *