Німеччина вислала до Росії головного фігуранта "кокаїнової справи"


Німеччина видала Росії головного фігуранта «кокаїнової справи» Андрія Ковальчука, якого називають співробітником департаменту безпеки російського МЗС, заарештованого за спробу контрабанди наркотиків з Аргентини.

Про це з посиланням на адвоката росіянина Володимира Жеребенкова повідомляє «Російська служба BBC».


ВідеоСеред дипломатичної пошти російського посольства в Аргентині знайшли майже 400 кілограм кокаїну

Дванадцять валіз із наркотиками були позначені як посилки для дипустанови. Їх знайшли в школі при амбасаді. Цілих два роки аргентинські та російські правоохоронці спільно шукали тих, хто насправді мав отримати цей товар. Нині затримали чотирьох людей у Росії та двох в Аргентині.

Серед дипломатичної пошти російського посольства в Аргентині знайшли майже 400 кілограм кокаїну

«Його доправили до Москви в п’ятницю, 27 липня, звичайним рейсом. Сьогодні йому висунули звинувачення, яке раніше було висунуте заочно», — заявив адвокат, додавши, що нині сторона захисту виробляє свою позицію.

За словами Жеребенкова, який саме перебував із своїм підзахисним, Ковальчук послався на статтю 51 Конституції Росії, що дозволяє не свідчити проти себе.

Окрім цього юрист розповів, що Ковальчук збирався оскаржити рішення про екстрадицію, яке було ухвалене німецьким судом 3 липня і яке адвокати отримали 6 липня.

«За законом був місяць на його оскарження. Скаргу на це рішення Ковальчук зі своїм німецьким адвокатом збиралися подавати як раз сьогодні, 30 липня», — додав Жеребенков, уточнивши, що наразі Ковальчук перебуває в СІЗО «Матроська тиша» на карантині, він «втомлений і не може отямитися».

Нагадаємо, рік тому були виявлені 12 валіз, в яких було майже 400 кілограмів кокаїну. Заборонені речовини зберігали на території школи, яка працює при російському посольстві в Аргентині. Коли поліція виявила наркотики, замінила вміст пакетів, щоб відстежити, куди ж відправлять ці валізи. Заборонений багаж приїхав в Росію в грудні дипломатичною поштою.

Літак, на якому борошно під виглядом кокаїну доправили з Аргентини в Росію, належить льотному загону «Росія» і перевозить перших осіб російської держави.

У Кремлі заявили, що фотографії літака можна було сфальсифікувати, а справжній літак «Росія» не причетний до скандалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *