Обережно, фейк! Прокремлівські ЗМІ поширюють відео "штурму" СБУ бази добровольців на ДонбасіПрокремлівські ЗМІ почали поширювати відео, на якому начебто показано, як спецпризначенці Служби безпеки України штурмують базу добровольчого батальйону. Відео з’явилося у Youtube 23 липня на новоствореному каналі Павло Пабло. Воно називається українським словом «Роззброєння» і більше не містить жодної інформації.

У ролику люди у камуфляжі з патчами «СБУ» посеред лісу з військовою технікою і з пострілами штурмують стіну, покриту камуфляжною сіткою. Усі учасники відео розмовляють російською мовою — і «СБівці», і затриманий «доброволець».

Відео поширили телеканал «Звезда» Міноборони Росії, російське видання «Взгляд», а також інтернет-видання, які підтримують бойовиків «ЛНР» та «ДНР».  Ролик підхопили і деякі українські ЗМІ. 

Проте відео виявилося фейком. Український мілітарний портал назвав три ознаки несправжності ролика. По-перше, з 2018 року СБУ використовує патчі нового зразку, в «СБівців» на відео — застарілі. Окрім того, на одному з кадрів «представник спецслужби» цілиться у свого колегу, який затримує «добровольця». Також активісти зазначили, що справжній співробітник СБУ поклав би затриманого на землю, а не тримав би стоячи, як на відео.

Про ознаки фейковості відео писали користувачі соціальних мереж.

Обережно, криві руки та рукодупи! Інформаційна помийка східних хрюкогавкаючих сусідів, сайт strana.ua сьогодні вкинула…

Опубліковано Roman Burko Вівторок, 24 липня 2018 р.

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська, коментуючи відео, також звернула увагу на нові патчі на формі спецслужбовців.

«Перед тим як знімати чи поширювати фейкові «хвільми» про СБУ — подивіться на справжню форму бійців. Аматори!», — написала вона у Facebook.

Керівник Української добровольчої армії, народний депутат Дмитро Ярош подякував ворогу «за безкоштовний піар СБУ і УДА» і заявив:

«Тилові бази 5-го, 8-го Окремих батальйонів, Окремого легкопіхотного загону «Волинь», медичного батальйону «Госпітальєри», Служби військової розвідки, Навчального центру, Територіальних загонів Української Добровольчої Армії працюють у штатному режимі. Передові оперативні бази — також. Ворогам відкриваю «важливу» військову таємницю: «всі бази УДА від 2015 року вже «захоплені СБУ»: там завжди перебувають представники військової контррозвідки, а сама УДА цілком підпорядкована Командуванню ООС», — написав він у Facebook.

Також Дмитро Ярош розповів, що саме 24 липня зустрічався із керівником операції Об’єднаних сил генерал-майором Сергієм Наєвим і начальником штабу ООС генерал-майором Валерієм Залужним. Тож про жодну ворожнечу між кадровими військовими і спецслужбовцями, з одного боку, та добровольцями, з іншого, мови йти не може.

 

Сьогодні зустрівся з Братами по зброї — Командувачем Операції Об’єднаних Сил генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим і…

Опубліковано Дмитром Ярошем Вівторок, 24 липня 2018 р.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *