Оприлюднено повний текст "Кримської Декларації" Держдепу США


Голова Державного департаменту США Майк Помпео оприлюднив «Кримську Декларацію», в якій заявив про невизнання анексії півострова Росією.

Міністерство закордонних справ України оприлюднило повний текст «Декларації»:

Росія, шляхом вторгнення в Україну та анексії Криму в 2014 році, намагалася підірвати основоположний міжнародний принцип, якого дотримуються демократичні держави: жодна країна не може силою змінювати кордони іншої. Держави світу, включно з Росією, погодились з цим принципом і висловили це в Статуті ООН, давши обіцянку утримуватись від погрози чи застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави. Цей основоположний принцип – підтверджений у Гельсінському заключному акті – становить фундамент, на якому базується наша спільна безпека.

Так само, як і в Декларації Веллеса 1940 року, Сполучені Штати знову підтверджують свою політику щодо відмови визнання вимог Кремля із встановлення суверенітету над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву. Спільно з союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати відкидають спробу Росії анексувати Крим і зобов’язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України.

Сполучені Штати закликають Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно стверджує, і завершити окупацію Криму. Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми повинні підтримувати нашу відданість міжнародному принципу рівності суверенних держав та поважати їхню територіальну цілісність. Своїми діями Росія продемонструвала поведінку, недостойну великої держави і обрала шлях ізоляції від міжнародної спільноти».


ВідеоВашингтон планує не відміняти санкції проти РФ до повернення анексованого Криму

У США заявили, що незаконні претензії Путіна на українську територію – вкотре підтвердили, що Кремль зневажає міжнародний порядок.  У Вашингтоні обіцяють, що доки Росія не поверне Крим, санкції лишатимуться.

Вашингтон планує не відміняти санкції проти РФ до повернення анексованого Криму

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *