Пекельне нашестя жуків на Хмельниччині: комахи залазять людям у вуха і не дають спати


На село на Хмельниччині напала численна армія чорнокрилих жуків. Вони літають та повзають по людських оселях і навіть кусають, кажуть селяни. Люди розпочали війну з комахами, але кількісна перевага на боці жужелиць, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Нічні жуки перетворили життя селян на пекло, люди уже тижнями не сплять.

«Світло увімкнене цілу ніч, дитина спить, а я сиджу над дитиною, щоб не залізло в вуха, в носа. Мені в вухо заліз, біля вуха, чую, шарудить, викинула», — розповідає жителька села Жердя Ірина Богдан.

Дехто спить із ватою у вухах. Інші, як пан Олександр, не засинають допоки не переб’ють усіх комах в оселі. Із заходом сонця у його хаті починається фільм жахів. Жуки виповзають із усіх щілин.

«Вечір підходить, ми вже, як кажуть — зараз почнеться. І от по всіх кімнатах ходим по колу, я з мухобойкою, вона позаду з віником і совком і збираємо то всьо», — розповідає він.


ВідеоЖителі села на Хмельниччині скаржаться на нашестя чорнокрилих жуків

На село Жердя напала численна армія чорнокрилих жуків. Вони літають та повзають по людських оселях і навіть кусають, кажуть селяни. Люди розпочали війну з комахами, але кількісна перевага на боці жуків.

Жителі села на Хмельниччині скаржаться на нашестя чорнокрилих жуків

Народна війна з чорнокрилими у розпалі. Люди облаштовують саморобні пастки. На краю кукурудзяного поля закопують у землю скляні банки із в’яленою рибою і водою. На таку приманку ловлять тисячі жуків. Селяни певні — комахи заповзають до них із фермерської кукурудзи.

«Це треба пізно ввечері йти, об 11-й годині ми ходили всі, там сиділи, світили фонариками — вони там кишать, вилазить звідтам», — розповідає мешканка села Надія Приймак.

З першими сонячними променями у людей та жуків настає перемир’я. Пані Надія вигрібає загиблих уночі. Чорні трупи у її хаті повсюди — плавають в унітазі, валяються під килимом, лежать на кафелі ванної кімнати.

Фахівці Держпродспоживслужби днями ідентифікували ворога селян. Це жужелиця дика. У природі вона не рідкість, але таку масову міграцію в людські оселі зустрінеш нечасто.

«Вони живуть поблизу полів. Якщо на полі нічого нема, вони йдуть до хати. Зараз велика кількість опадів іде, навіть сьогодні подивіться — дощ за дощем, і воно того розмножується», — розповідає заступник керівника Чемеровецького районного управління  “Держпродспоживслужби” Олександр Голод.


Фотогалерея

Мешканці селища на Хмельниччині б’ють на сполох серез нашестя невідомих жуків (7 фото)

Саме дощове літо та вологий грунт призвели до демографічного вибуху жужелиці у Жерді, певні фахівці. І ареал жуків розширюється, чорнокрилі з’явилися вже у центрі села.

Селяни і попросили б допомоги у своїй біді, але не знають навіть в кого. Самотужки позбутися жужелиці не можуть. Поки знищують одних жуків, їхнє місце займають інші.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *