Плавуча в'язниця. ТСН побувала на судні, на якому більше року утримували українських моряків


12 українських моряків з судна Mekong Spirit нарешті відпустили додому із Греції – там мореплавці провели понад 14 місяців, передає кореспондент ТСН.

Їх затримали за звинуваченнями в тероризмі та торгівлі зброєю, хоча самі чоловіки пояснювали – тільки-но встигли найнятися на роботу і навіть гадки не мали про контейнери, які перевозять.

Сьогодні вночі на борт судна вдалось потрапити знімальній групі ТСН. Моряки – на валізах. Всього на одну добу з корабля зняли охорону – вже сьогодні його знову беруть під арешт.


ВідеоТСН побувала на судні, на якому утримували українських моряків в Греції

12 українських моряків з судна Mekong Spirit нарешті відпустили додому із Греції – там мореплавці провели понад 14 місяців.

ТСН побувала на судні, на якому утримували українських моряків в Греції

Екіпаж показав кореспондентам свій побут – прісну воду у пляшках, з яких моряки і мились, балони з газом, на якому готували, саморобні електричні пристрої. А також познайомили з кішкою Софою, яка, як впевнені мореплавці, і принесла їм удачу. Після того, як на борту з’явилась кішка, моряки отримали новини про швидке звільнення.

Кішка Софа

Фото Наталії Нагорної/ТСН
Моряки впевнені, що удачу їм принесла кішка Софа

Всього екіпаж складається із 17 людей — найбільше відповідальності на капітанові та старшому помічникові, їхнє швидке повернення до України наразі неможливе. Але 12-ро хлопців розповіли, що сподіваються вже якнайшвидше обійняти рідних.

Ще троє членів екіпажу теж вимушено залишаються в Греції, але пояснюють це юридичною колізією – частині членів екіпажу поміняли юриста на більш вправного, а троє залишилися з юристкою, яка витягти українців поки що не змогла. Їм нададуть житло, поки вирішуватимуться питання про повернення – на заарештованому судні ніхто не залишиться.

Наразі відомо, що до чоловіків приїжджали представники консульства які й відвезли їх у аеропорт. Але троє членів екіпажу переконали – зовсім скоро вони теж зможуть поїхати додому.


ВідеоУ Греції звільнили 12 українських моряків, яких підозрювали у контрабанді зброї

12 українських моряків нарешті відпустили додому із Греції – там мореплавці провели понад 14 місяців. Їх затримали за звинуваченнями в тероризмі та торгівлі зброєю, хоча самі чоловіки пояснювали – тільки-но встигли найнятися на роботу і навіть гадки не мали про контейнери, які перевозять. 

У Греції звільнили 12 українських моряків, яких підозрювали у контрабанді зброї

Раніше повідомлялося, що у в’язницях за кордоном перебувають більше 200 українських моряків. У Міністерстві закордонних справ України тримають на контролі справи 214 моряків-громадян України. Вони перебувають під вартою у таких країнах, як Греція, Індія, Іспанія, Італія, Лівія, Оман, Франція, Шрі-Ланка. Точну кількість ув’язнених українців назвати практично неможливо. Деякі затримані моряки намагаються самі вирішити проблеми із затриманням, не звертаючись до МЗС, консульства та профільних організацій.

За інформацією міжнародних організацій BIMCO та ISF, 2015 року працювати на іноземні судна влаштувалися 69 тисяч українців. Україна потрапила до топ-6 постачальників робочої сили світовим судновласникам. 

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна


ВідеоБіля Греції на судні Mekong Spirit майже півроку поневіряються 16 громадян України

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *