Політдиректори "нормандської четвірки" не досягли згоди щодо миротворців ООН на Донбасі


У Берліні відбулася зустріч політичних директорів МЗС країн «нормандської четвірки». Про це повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства Німеччини. Темою переговорів у четвер, 26 липня, стала імплементація мінських домовленостей, зокрема роль ООН у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

У МЗС ФРН наголосили, що ініціатива розміщення миротворчої місії на Донбасі від початку була запропонована Україною, а «Росія продемонструвала відкритість» цій ідеї. «Утім, ще немає єдності щодо чіткого мандату та території розміщення можливої місії ООН», — зазначили у німецькому міністерстві.

Україну, Францію та Німеччину представляли політичні директори зовнішньополітичних відомств кожної з країн: Олексій Макеєв, Ніколя де Рив’єр та Антьє Леендертсе. Росію на зустрічі представляв заступник глави МЗС Григорій Карасін.

У міністерстві закордонних справ України дискусію щодо миротворчої місії назвали «предметною». «Попри існування істотних розбіжностей з російською стороною, (…) домовилися продовжити роботу», — додали в українському відомстві. А також нагадали вимогу Києва, що мандат місії повинен поширюватися на всю територію конфлікту, включно з кордоном з РФ.

Карасін, у свою чергу, назвав переговори «насиченими» та «подекуди гострими». Тема миротворчої місії, на його думку, є «непростою». Позиція Москви, за словами Карасіна, викладена у запропонованому нею у вересні минулого року проекті резолюції Радбезу ООН.

Нагадаємо, у червні в Берліні під час зустрічі міністрів закордонних справ у «нормандському форматі» обговорювалася тема розміщення на Сході України миротворчої місії ООН. Тоді очільник МЗС ФРН Гайко Маас зазначив, що ідею «блакитних шоломів» в принципі підтримують і Москва, і Київ. Тоді ж учасники переговорів узгодили, що мандат і параметри можливої місії в зоні конфлікту на Донбасі продовжать обговорювати на рівні політичних директорів.


ВідеоМиротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *