Поліцейський навмисно засліпив фотокореспондента газом під час сутичок – спілка журналістів


Національна спілка журналістів України заявила про незаконні дії працівника поліції щодо фотокореспондента під час сутичок між «Нацдружинами» та правоохоронцями, що сталася напередодні на столичних Осокорках.

У заяві йдеться про те, що співробітник поліції попри застереження «Преса» свідомо розпилив газ у обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

Журналіст встиг зробити фото агресора і розмістив його у соцмережі з підписом: «Коли знімаєш, дуже важко встигнути зреагувати на сміливця бризкати тобі в очі газом. Після чого реально сліпнеш, що для фотографа зовсім погано. Сміливець в окулярах».

Когда снимаешь, очень трудно успеть среагировать на храбреца брызгающего тебе в глаза газом. После чего реально слепнешь, что для фотографа совсем плохо. Храбрец в очках. (фото/Ефрем Лукацкий)

Опубліковано Efrem Lukatsky Неділя, 29 липня 2018 р.

«Один з поліцейських бачив, що я знімаю, і зарядив мені газом в очі по повній програмі. Я в прямому розумінні осліп хвилин на 10. Я стояв не в натовпі, кричав йому «Преса», але поліцейського це не зупинило», — повідомив Лукацький спілці журналістів.

Допомогу на місці йому надали дівчина з «Нацкорпусу» та лікар швидкої, що чергувала на місці сутичок. Заяву про перешкоджання журналістській діяльності й неправомірне застосування спецзасобів до поліції Лукацький писати не хоче, оскільки, каже, там були і більш постраждалі особи, а агресію проти себе вважає поодиноким випадком, що не характеризує службу загалом.

Водночас журналіст агентства Associated Press зазначає, що зафіксував, як співробітники поліції не хотіли віддавати до швидкої допомоги одного з учасників сутичок.

«У Національній спілці журналістів України засуджують факт застосування сили співробітником поліції до журналіста й вимагають проведення негайного службового розслідування», — йдеться у заяві НСЖУ.

Нагадаємо, напередодні у Києві неподалік станції метро «Осокорки» активісти з «Національного корпусу» провели акцію проти забудови, під час якої стались сутички з поліцією. 


ВідеоДимові шашки та сльозогінний газ. На будмайданчику на Осокорках сталися сутички

В одному зі спальних районів столиці зійшлися поліція та сотня молодих хлопців. Останні, кажуть активісти, прийшли захистити людей, які спробували знести довжелезну огорожу. Її звів забудовник. Місцеві вважають це незаконним. І взагалі протестують проти будівництва житлового комплексу біля кількох мальовничих озер. 

Димові шашки та сльозогінний газ. На будмайданчику на Осокорках сталися сутички

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *