Польща доєдналась до Кримської декларації США, Україна вітає рішення країн


Україна вітає ухвалення США Кримської декларації, в якій Штати наголошують, що ніколи не визнають незаконну спробу Росії анексувати півострів.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

«Україна вітає Кримську декларацію, оприлюднену Державним секретарем США М.Помпео, у якій наголошується на невизнанні Сполученими Штатами Америки неправомірної спроби Росії анексувати Автономну Республіку Крим. Ця декларація підтверджує постійність політики США у питанні поваги до суверенітету і територіальної цілісності. Так само як і в декларації Велеса 1940 року, Сполучені Штати Америки послідовно підтримують основоположний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur. Неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника», — повідомили в МЗС.

Там також наголосили, що Україна вдячна Сполученим Штатам за послідовну підтримку в боротьбі проти російської агресії.

Після оприлюднення Кримської декларації США до неї одразу долучилась і Польща.

«Нагадуючи, що Європейська Рада однозначно засуджує порушення Росією суверенітету України, підкреслюючи підтримку політичної незалежності, єдності та територіальної цілісності України та приєднуючись до Кримської декларації США, оголошеної 25 липня 2018 року, Польща відмовляється визнати претензії Росії на суверенітет над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Спільно з нашими союзниками та партнерами ми відкидаємо спроби Росії незаконно приєднати Крим та зобов’язуємося підтримувати цю позицію до відновлення територіальної цілісності України», — заявили в польському МЗС.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував так звану Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права.


ВідеоТрамп звинуватив в анексії Криму Барака Обаму

Про це Трамп заявив на своїй підсумковій прес-конференції в Канаді на саміті «Великої сімки». Американський очільник певен, що саме адміністрація його попередника винна в російській агресії та порушенні Москвою міжнародних законів. Окрім того, Трамп вкотре підтримав повернення Росії до «Великої вісімки».

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *