Помер письменник Володимир ВойновичПисьменник Володимир Войнович пішов з життя у віці 85 років. Про смерть письменника повідомили у соціальних мережах його знайомі.

Дві години тому помер Володимир Войнович Серцевий напад Шок Ось тобі, бабуся, і місячне затемнення з повним місяцем. Щось мені подсказыаает, що спати сьогодні не вийде 🙁

Опубліковано Victor Davidoff п’ятниця, 27 липня 2018 р.

Письменник і драматург Володимир Войнович народився в Сталінабаді (Душанбе) в 1932 році. Перші його твори були опубліковані в другій половині 1950-х років. Всього Войнович написав тексти для більш ніж 40 пісень.

Серед інших відомих робіт антиутопія «Москва 2042», повісті «Шапка» і «Два товариша, книга про Олександра Солженіцина «Портрет на тлі міфу», а також роман «Монументальна пропаганда».

В кінці 1960-х років Войнович брав активну участь у русі за права людини, що служило причиною конфліктів з владою. Сатиричний роман Войновича «Життя і надзвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна» ходив у самвидаві, потім був виданий за кордоном. Після цього Войновича виключили зі Спілки письменників СРСР, в 1980 році вислали з СРСР, а в 1981 році позбавили радянського громадянства.

Нагадаємо, що раніше в Санкт-Петербурзі помер письменник Борис Нікольський. Письменник помер у ніч на 19 січня на 80 році життя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *