Порошенко назвав історичною заяву США про невизнання анексії КримуПрезидент України Петро Порошенко назвав історичною заяву голови Державного департаменту США Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

«Вітаю історичну заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії Українського Криму російським агресором. Достойна відповідь гібридним провокаціям Кремля після Гельсінкі», — написав він на своїй сторінці у Facebook ввечері 25 липня.

Порошенко подякував адміністрації президента США Дональда Трампа «за безкомпромісну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України в міжнародно-визнаних кордонах».

«Приналежність Криму нашій державі не обговорюється – не була, не є і не може бути предметом компромісів. Переконаний, що згадана заява Державного секретаря США Майка Помпео нарешті позбавить Кремль імперських ілюзій», — зазначив президент України.

Порошенко переконаний, що збройна окупація та незаконна анексія частини суверенної держави завершується лише одним – звільненням окупованої території, відновленням територіальної цілісності та компенсацією всіх завданих агресором збитків. Він закликав усіх друзів та партнерів України підтримати Кримську декларацію Держдепу США.

«Наша спільна стратегія – рухатися від політики невизнання до політики деокупації. Єдиним фронтом змусимо Росію припинити агресію та поважати міжнародне право», — написав Порошенко.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. До неї одразу ж долучилась Польща, а Україна привітала рішення країн та подякувала їм за підтримку.

Згодом до декларації також доєднались Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *