Порошенко розповів, навіщо Україні Томос про автокефалію


Президент України Петро Порошенко заявив, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві довершить утвердження української незалежності та посилить права і свободи громадян.

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

«Томос про автокефалію УПЦ довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», — заявив Порошенко.

За його словами, незважаючи на те, що проти самостійної української церкви розгорнута масштабна інформаційна кампанія, однак «час автокефалії настав».

Він також зазначив, що влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, але й не дозволить цього робити іншим країнам. Він також звинуватив православну церкву в РФ у повній підтримці режиму Кремля.

«Автокефалія – це питання нашої незалежності, нашої національної безпеки, питання світової геополітики. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Віра боронить нашу душу», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від предстоятелів православних церков України патріарха Філарета та митрополита Макарія з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Вчора, 27 липня, він провів зустріч із делегацією від Вселенського Патріарха, під час якої його запевнили в наданні автокефалії.


ВідеоУкраїнська православна церква отримає автокефалію

У цьому запевнив Петра Порошенка представник Вселенського Патріарха Варфоломія — митрополит Гальський Еммануїл. Делегація прибула до Києва відзначати річницю Хрещення Русі і привезла послання від Варфоломія. 

Українська православна церква отримає автокефалію

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *