Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріарха щодо автокефалії в Україні



До Києва завітала делегація представників Вселенського Патріарха, які у Маріїнському палаці зустрілись із президентом України Петром Порошенком.

Під час зустрічі вони обговорили утворення єдиної помісної церкви в Україні.

«Чекаємо рішення нашої Матері-Церкви щодо Томосу, чекаємо рішення Синоду. Дуже дякуємо за твердість, яку демонструє Його Всесвятість щодо України з боку Матері-Церкви. Ми впевнені, що зараз це рішення має бути прийняте у суворій відповідності до канонічних норм», — заявив президент України.

Своєю чергою митрополит Гальський Еммануїл наголосив, що церква-матір для України є церква в Константинополі, яка підтримує українську державу.

«Київ завжди був під покровом Вселенського патріарха. Так склалось історично і так має бути, і мати-церква ніколи не полишала своєї турботи і піклування», — сказав він.

Своєю чергою Порошенко подякував за підтримку.

«Для мене і для більшості українців дуже важливими є слова про те, що Україна не є канонічною територією РПЦ. Це історичний момент не лише для України і української церкви повернутися в лоно Церкви-Матері», — додав він.

Митрополит також зазначив, що різними регіонами України їздили делегації Вселенського патріарха для з’ясування позиції щодо об’єднання церков в України.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від предстоятелів православних церков України патріарха Філарета та митрополита Макарія з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Єдина помісна церква може з’явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. 

Вселенський Патріарх заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву і знехтувала правами Київського митрополита.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *