Прем’єр Угорщини Орбан не вірить у реалістичність прагнень України приєднатися до ЄС і НАТО


Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не вірить у реалістичність прагнень України приєднатися до Євросоюзу чи НАТО.

Про це він заявив, виступаючи в університеті в Румунії, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на румунське агентство Agepress.

«Я не вірю в реалістичність прагнень українців приєднатися до ЄС чи НАТО» – сказав глава угорського уряду.

Орбан вважає, що на заваді євроатлантичній інтеграції Києва стоятиме бажання Росії зберегти свій вплив на Україну.

«Цілком зрозуміло, що метою росіян є відновлення старої ситуації і збереження російського впливу на Україну» — сказав він.

Про суперечку з Україною щодо мовної статті освітнього закону, через яку Угорщина блокує співпрацю Києва з ЄС і НАТО, Орбан не згадав.


ВідеоЗбільшення видатків на оборону та перспективи України: підсумки саміту НАТО у Брюсселі

Про нечуване цього тижня почали говорити у Європі. Про смерть НАТО, альянсу, який останні 70 років захищав світ від Третьої Світової війни. І стримував амбіції тих, хто зазіхав на чуже. І заявив про це президент Сполучених Штатів: країни, що стала фактично головним гарантом і спонсором організації. За лічені години до відкриття саміту Дональд Трамп звинуватив європейців у недофінансуванні альянсу. А німців узагалі назвав заручниками Росії. А згодом навіть пригрозив виходом з НАТО.

Збільшення видатків на оборону та перспективи України: підсумки саміту НАТО у Брюсселі

Прем’єр Угорщини також назвав «примітивною» політику Євросоюзу щодо Росії, який стверджує, що Москва становить загрозу. На його думку, більшість європейських країн не відчувають загрози від Росії, тому їм потрібно розвивати з нею двосторонні відносини.

Орбан вважає, що  Захід має зрозуміти, що Росія продовжить формувати буферні зони навколо себе.

«Росія не відчуває себе в безпеці без буферних зон. Тому вона буде їх створювати. Це сталося з Україною, але українці заявили чітко, що не хочуть бути частиною буферної зони, а хочуть стати ближчими до ЄС і НАТО, хочуть побудувати сучасну Україну» — зазначив Орбан.

Нагадаємо, президент України Петро Порошено заявив, що до 2020 року Україна прагне досягти усіх стандартів НАТО та закріпити повну взаємодію із силами Альянсу. Він також зазначив, що інтеграція до ЄС та НАТО є основним пріоритетом української зовнішньої політики, яка визначена народом, а тому цей курс повинен бути зафіксованим у Конституції. 


ВідеоРада ЄС планує продовження економічних санкцій проти Росії

Минулого тижня глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу погодились подовжити обмеження на ведення бізнесу з російськими банківським, фінансовим та енергетичним секторами. Запровадили їх через анексію Криму та підтримку Москвою сепаратистів на Донбасі. Діятимуть нові санкції до кінця січня 2019-го.

Рада ЄС планує продовження економічних санкцій проти Росії

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *