"Дніпроазот" відвантажив перший хлор після відновлення роботи підприємства


Єдиний український завод, що виготовляє хлор для знезараження води, знову запрацював після зупинки, але всього на 10% від своєї потужності. Його працівники провели пікет під Антимонопольним комітетом і просили чиновників допомогти, аби критична ситуація не повторилася, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перші цистерни з рідким хлором для знезараження води вже прибули до Харкова. «Дніпроазот» відновив виробництво критично важливої для комунального господарства речовини, але інші потужності підприємства залишаються незадіяними – виробництво мінеральних добрив та іншої продукції базової хімії наразі нерентабельне. Усе через ціну на газ, котрий потрібен для отримання пари, необхідної за технологією. Крім того, зупинене виготовлення аміаку.


ВідеоЄдиний в Україні завод з виготовлення хлору запрацював лише на 10%

Сьогодні «ДніпроАзот» запрацював, але лише на 10% від своєї потужності. Сьогодні його працівники пікетували антимонопольний комітет і просили у чиновників допомогу, бо, якщо держава не втрутиться, ситуація може повторитись дуже скоро.

Єдиний в Україні завод з виготовлення хлору запрацював лише на 10%

Робітники «Дніпроазота»  пікетували Антимонопольний комітет України. Головна їх вимога – встановити справедливу ціну на газ, бо нинішня, на думку людей, зависока і вбиває хімічну галузь в Україні. Активісти, що доєдналися до протестів, вважають, що у завищених цінах на газ винні корумповані чиновники. «Собівартість сьогодні українського газу – це 1700 гривень. На сьогодні населенню, це також нам із вами, газ підняли фактично до 6500 гривень», — заявив голова Соцпартії Ілля Кива.

За годину до мітингувальників вийшов представник АМКУ і запросив представників до приміщення. Заступник голови комітету Андрій Вовк пообіцяв розглянути резолюцію мітингу. «Ми працюємо в межах закону і наданих нам повноважень. Як прописано в законі, так воно і буде. Незалежно від того, хто до мене прийшов», — пояснив він.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *