"Дружні вечері": росіянку Бутіну в США підтримував спадкоємець сім'ї Рокфеллерів


Росіянка Марія Бутини, арештована в США за підозрою в конспіративної діяльності, раніше користувалася допомогою спадкоємця сім’ї мільярдерів Рокфеллерів — Джорджа О’Ніла.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За даними агентства, в судових документах сказано, що Бутіна обговорювала з американцями ідею проведення так званих «дружніх вечерь», за допомогою яких було б можливо звести разом російських представників і американців, які активно беруть участь у політичному житті.


ВідеоУ США повідомляють, що вислані російськи шпигуни слідкували за мігрантами з Росії

За даними телеканалу CNN, частина російських дипломатів, які поїхали зі Сполучених Штатів минулого місяця, стежили за мігрантами-втікачами з Росії та їхніми родинами. Серед них принаймні одна особа, яка приїхала до США з новим паспортом та іменем за програмою захисту ЦРУ. 

У США повідомляють, що вислані російськи шпигуни слідкували за мігрантами з Росії

«Містер О’іл, спадкоємець сім’ї Рокфеллерів, який не приховував своїх переконань про необхідність підтримки більш тісних зв’язків з Росією, взяв на себе організацію такого заходу», — йдеться в повідомленні Bloomberg.

Сама Бутіна тоді повідомила О’ілу, що в російському керівництві схвалюють «створення такого каналу зв’язку».

У квітні 2017 року О’Ніл підтвердив, що спонсорував проведення тої «дружньої вечері». «Кілька місяців тому я організував вечерю на Кепітолл-Хілл, який звів кількох колишніх і нинішніх російських чиновників з рядом відомих республіканців і консерваторів, в тому числі з двома конгресменами…», — наводить Bloomberg його слова.

Агентство підкреслює, що дані про контакти росіянки з О’Нілом «розширили розуміння тих зусиль, які Бутіна докладала на території США». Сам О’Ніл відомий своїми поглядами на відносини Вашингтона і Росії: зокрема, він вважає, що Москва могла б стати конструктивним партнером США.

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували у неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США і російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику і проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні і Нью-Йорку і намагалася розвивати відносини з американськими політиками, щоб встановити «обхідні канали комунікацій, щоб проникнути до національного органу прийняття рішень», щоб просунути порядку денного Російської Федерації «, йдеться в обвинувальному акті.

Її звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв’язку» між Республіканською партією і Кремлем в 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором в Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив в санкційного списку Міністерства фінансів США.

18 липня суд США вирішив залишити росіянку під арештом, поки йде слідство.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *