"Вкрай агресивні" російські хакери атакували німецькі суспільні ЗМІ

Німецький телеканал ZDF і телерадіокомпанія WDR стали мішенями кібератак російських хакерів. Комп’ютерні мережі обох суспільно-правових мовників атакувало на початку червня російське угруповання Sandworm.

Про це з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомляє журнал Der Spiegel. Витяги з матеріалу видання у п’ятницю, 27 липня, опублікували AFP та Deutschlandfunk. Повна версія статті Der Spiegel вийде друком 28 липня.

У ZDF підтвердили, що кібератака відбулася. Там зазначили, що напад зачепив менше ніж десять комп’ютерів. Витоку даних не сталося, повідомляє Der Spiegel. У WDR відмовилися коментувати інцидент.

За даними видання, федеральна прокуратура Німеччини доручить розслідувати ці кібернапади управлінню кримінальної поліції федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія.

Кілька тижнів тому Федеральне відомство з охорони конституції у своїй доповіді повідомило про хвилю кібернападів на німецькі медіакомпанії та організацію, яка займається дослідженнями щодо хімічної зброї у серпні 2017 та червні 2018 року.

За даними спецслужби, атаки могло організувати угруповання Sandworm. Його вважають технічно висококваліфікованим і вкрай агресивним. Sandworm діє щонайменше з 2013 року. Це угруповання відоме, серед іншого, нападами на різні цілі в Україні, зокрема в енергетичному секторі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *