Росія приховує колосальні втрати найманців у Сирії та в Україні – СБУ


Російське керівництво приховує від громадськості величезні втрати власних найманців у війнах в Україні та в Сирії.

Про це на брифінгу розповів керівник Апарату голови СБ України Ігор Гуськов.

Перш за все, йдеться про найманців приватної військової компанії «Вагнер». У лютому 2018 року з’явилася інформація про величезні втрати ПВК «Вагнера» на території Сирії у провінції Дейр-ез-Зор. «Служба встановила та ідентифікувала особи 206 найманців, які безпосередньо брали участь у цій авантюрі», — розповів Гуськов.

За даними СБУ, в результаті наступу найманців не менше вісімдесяти  з них загинули, ще майже сто отримало поранення різного ступеню важкості.

«Сьогодні ми оприлюднюємо першу частину наявної та перевіреної СБУ інформації,  а саме персональні дані сорока загиблих, тридцяти поранених, а також «досьє» стосовно іноземних громадян – учасників цих подій», — заявив Гуськов.

Росія приховує від суспільства розміри військових втрат у гібридній війні в Україні та Сирії - СБУ

СБУ також запевняє, що напередодні виборів президента Росії в березні 2018 року було віддано наказ повністю приховати інформацію про втрати. «Російське керівництво повідомляло відверту брехню родичам загиблих, що їхні близькі «зникли без вісті», а передчасний витік цієї інформації «зашкодить їх пошукам», — повідомляють у Службі безпеки України.

Тільки після чергової перемоги Путіна рідним загиблих таємно почали відправляти труни з тілами вбитих найманців. СБУ також встановила, що крім росіян у нападі в провінції Дейр-ез-Зор брали участь і громадяни Білорусі, Казахстану, Молдови, Вірменії та Узбекистану. «Ми передали цю інформацію нашим партнерам,  адже найманство їхніх громадян у ПВК «Вагнера» — злочин за законодавством обох країн», — заявив керівник Апарату голови СБУ.

У Службі безпеки також зазначили, що публікують лише частину наявної інформації. Завдяки цим матеріалам СБУ світовій спільноті стає зрозумілим, що спецслужби РФ продовжують таємне та незаконне навіть за російським законодавством використання так званої ПВК «Вагнера» для досягнення геополітичних цілей Кремля у різних країнах світу.

Раніше в СБУ розповіли, скільки українців входять до складу банди російських найманців «Вагнера». За словами очільника відомства Василя Грицака, всі вони є колишніми військовими. Також він запевняв, що ПВК «Вагнер» воюють на Донбасі ще від 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76. Загалом, за даними СБУ, нині встановлено особи 1587 членів угруповання.


ВідеоСБУ ідентифікувала 150 бойовиків ПВК «Вагнер», яка воює на Донбасі на боці РФ

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *