САП закрила справу проти нардепа, який не задекларував 4,8 млрд грн фінансових зобов’язань


Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження проти народного депутата від «Народного фронту» Дениса Дзензерського, який не вніс до своєї декларації фінансові зобов’язання на суму понад 4 млрд грн.

Про це 25 липня повідомило Національне антикорупційне бюро України.

«Рішення прийняте нібито на підставі «наукових роз’яснень» щодо тлумачення поняття «фінансові зобов’язання», — йдеться у повідомленні.

НАБУ наполягає на тому, що «тлумачити законодавство має право лише Конституційний Суд, а не окремі науковці чи інститути».

«Їхні роз’яснення, які суперечать висновкам НАЗК та положенням чинного законодавства, не можуть братися за основу при прийнятті процесуальних рішень у кримінальному провадженні», — заявляють у Бюро.

НАБУ планує оскаржити рішення прокурора про закриття справи.

Нагадаємо, народний депутат від «Народного фронту», заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Денис Дзензерський не вніс до декларацій, що винен трьом банкам як поручитель понад 4,8 млрд грн. 

Дзензерський під час пояснень працівникам НАЗК «не заперечував, що він усвідомлював про відкрите на підставі відповідних судових рішень виконавче провадження та наявність у нього як у поручителя фінансових зобов’язань, однак не вважає, що такі зобов’язання підлягають декларуванню».

Окрім того, у декларації нардепа за 2015-й був вказаний дохід у вигляді подарунка на 35 млн грн, законність підстав набуття якого він не підтвердив доказами.


ВідеоСотні чиновників подали електронні декларації про свої статки

Подати електронні декларації вчасно, до 1-го квітня, устигли понад 816 тисяч тих, кого до цього зобов’язує закон. Це на 300 тисяч менше, ніж торік. Топ-чиновники в строки вклалися. Президент задекларував понад 16 мільйонів гривень доходу за 2017-й. Багатшим за Президента торік став прем’єр.

Сотні чиновників подали електронні декларації про свої статки

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *