Ще кілька європейських країн доєднались до Кримської деклараціїДо Кримської декларації США про невизнання спроби анексії Кримського півострову Росією долучились ще низка європейських країн.

Так, про порушення Росією міжнародного права у своєму Twitter висловилося МЗС Чехії.

«Ми вітаємо Кримську декларацію держсекретаря Помпео. Незаконна анексія Криму залишається явним порушенням міжнародного права. Трансатлантична єдність має вирішальне значення», — йдеться у заяві чеського зовнішньополітичного відомства.

Також до Кримської декларації доєднались і дві скандинавські країни – Норвегія та Швеція.

«Норвегія вітає та підтримує заяву держсекретаря Помпео, підтверджуючи позицію США проти незаконної анексії Росії в Криму. Необхідно дотримуватися міжнародного права, поважати суверенітет та територіальну цілісність України», — заявили в МЗС Норвегії.

«Вітаємо Кримську декларацію США та її сильне послання проти незаконної анексії Росії. Швеція твердо виступає за територіальною цілісністю України та політику невизнання ЄС відповідно до міжнародного права», — повідомила голова шведського МЗС Марго Уоллстрьом.

Кримську декларацію підтримали навіть в Республіці Косово, яку Україна разом із ще кількома європейськими країнами досі не визнала.

«Косово вітає і приєднується до Кримської декларації секретаря Помпео. Незаконна анексія Криму залишається явним порушенням міжнародного права і, як така, вона не буде визнана Косово. Трансатлантичну єдність має вирішальне значення для всієї вільної Європи», — повідомляє МЗС країни.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. До неї одразу ж долучилась Польща, а Україна привітала рішення країн та подякувала їм за підтримку. Згодом до декларації також доєднались Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *