Скандал у Краматорську: на відпочинок до Хорватії разом з дітьми загиблих АТОвців поїхали діти чиновників


Серед жителів Краматорська у соцмережах спалахнув скандал. У подорож до Хорватії за рахунок тамтешнього уряду вирушили 118 дітей із Закарпаття, Донеччини та Львівської області. Серед подорожувальників з Донеччини активісти впізнали дітей місцевих чиновників. Організатори запевняють — вони мають купу відзнак та нагород, тож так само і  право на відпочинок, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Новину про подорож українських дітей до Хорватії з фото усміхнених мандрівників оприлюднила народний депутат Марія Іонова. Йдеться про дітей із зони військового конфлікту, сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей воїнів. Скандал у соцмережі розпалюється у Краматорську , коли на фото пізнають дітей місцевого депутата і чиновника.


ВідеоСкандал у Краматорську: на відпочинок до Хорватії разом з дітьми війни поїхали діти чиновників

Діти-війни на відпочинку в Хорватії. Серед жителів Краматорська у соцмережах спалахнув скандал — у подорож за рахунок уряду Хорватії вирушили 118 дітей із Закарпаття, Донеччини та Львівської області. Серед подорожуючих з Донеччини активісти впізнали дітей місцевих чиновників. Організатори запевняють, вони мають купу відзнак та нагород, тож так само мають право на відпочинок. 

Скандал у Краматорську: на відпочинок до Хорватії разом з дітьми війни поїхали діти чиновників

Марина Романцова — місцевий активіст та журналіст. Каже, люди обурились, бо були впевнені — у закордонну подорож перш за все мали їхати малозабезпечені. «Зараз мова йде щонайменше про дітей чи онуків трьох заступників мера», — каже вона.

На фото впізнають дитину заступника мера Юрія Люльки. Він переселенець. Всі питання переадресовує до організаторів. «Я — переміщена особа і син — переміщена особа», — каже він.

Депутат краматорської міськради Лілія Кисліцина, як один з організаторів поїздки, перебуває у Хорватії. Каже, серед тих, хто має право їхати — не тільки діти загиблих і АТОвців, а й ті, хто вимушений був покинути окуповану територію, медалісти, і ті, хто має досягнення у спорті.

«Цей проект у рамках культурно-просвітницького обміну, і коли ми на волонтерських засадах почали робити цей проект, спілкувались з міськВО, з директорами шкіл і знаходили дітей, які прославляють Донеччину», — розповіла Кисліцина.

В новинІ ж про поїздку всіх не перераховували, тож згодом її відредагували й доповнили ще й цими категоріями. Мовляв, усі прізвища з хорватською стороною узгоджені,. А кошти хорватські, з бюджету не витрачено ані копійки.

«Скажіть мені, якщо дитина чимось відзначилася, вони дійсно ВПО, живуть в однокімнатній квартирі. Він що винний, що в нього батько заступник мера, скажіть мені? Уряд Хорватії не давав чітких критеріїв . Вони вважають, що там всі дітки, які постраждали від агресії», — сказала нардеп Іонова.

Син одного з місцевих депутатів Ігора Сташкевича — чемпіон з баскетболу, грає у театрі , має багато нагород, його кандидатуру подала завуч. У дівчинці — доньці бухгалтера одного з підприємств — краматорський волонтер Володимир Лінський впізнає свою похресницю. «Вона має нагороди від індонезійського керівництва за участь у проекті про культуру, географію, природу цього краю», — каже він. 

Як формувались списки — це питання найбільше цікавить краматорців. І чому перевагу не віддала дітям АТОвців. У списках Центру допомоги учасників АТО запит був лише для родин загиблих воїнів. Поїхати змогли із 25 лише 4, з різних причин. Одна з них — у дітей просто не виявилось закордонних паспортІв

«Було неофіційне звернення щодо підбору кандидатури з категорії сімей загиблих. Тільки діти загиблих, запитів на учасників АТО, яких багато, не було», — каже координатор та керівник Центру допомоги учасникам АТО при Донецькій обласній адміністрації Сергій Гаков.

«Люди обурені тим, що поїхали діти тих батьків, які можуть собі дозволити не один раз з’їздити за кордон, це не вдарить по гаманцю, завжди є вибір відмовитися і поступитися слабшому, скажімо так», — вважає активістка Марина Романцова.

Вже незабаром ситуацію має прояснити і посол Хорватії. Якщо нема чітких критеріїв відбору, хто більше гідний, то це питання лише етичної дискусії.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *