Скандал в медуніверситеті Одеси: справу звільненого ректора взявся розглядати Печерський суд Києва


Ректора Одеського медичного університету Валерія Запорожана, який 24 роки керував вишем, звільнили внаслідок конфлікту між ним та Міністерством охорони здоров’я. Той виник після того, як у декларації освітянина знайшли садовий будиночок площею майже в 600 квадратних метрів в елітному селищі під Києвом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Університет охороняла приватна фірма з автоматами та спортивні молодики, вони не допускали всередину комісію МОЗ, яка мала перевірити господарсько-фінансову діяльність закладу. На вулиці студенти вимагали не чіпати ректора, який очолював університет чверть століття. Згодом з’ясується, що ця масовка – гастролери з Дніпра. «Брали участь студенти з міста Дніпро, котрих привезли автобусами. Студенти навіть не медики. Дали в руки плакати, і після маніфестації їх повезли назад», — розповіла проректор Владлена Дубиніна.


ВідеоРектор одеського медуніверситету намагається оскаржити своє звільнення з посади

Ректора Валерія Запорожана, який 24 роки керував вишем, звільнили. Конфлікт між ним та МОЗ виник після того, як в декларації ректора знайшли садовий будиночок площею майже 600 квадратних метрів в елітному селищі під Києвом. Але ректор справу називає політичною і свою відставку намагається оскаржити в суді.

Ректор одеського медуніверситету намагається оскаржити своє звільнення з посади

Комісія потрапила у виш лише через кілька днів, але спокійно працювати їй не давали. Були навіть повідомлення про замінування будівлі. Тим часом знімальна група ТСН вирішила на подивитися на скандальний будиночок Запорожана в елітному котеджному містечку під Києвом у селищі Конча-Заспа. Ціни на нерухомість там найвищі в Україні – від 6 мільйонів гривень лише за апартаменти. Потрапити на територію просто так неможливо – вона під пильною охороною. Але представник адміністрації котеджного містечка розповів, що майно ректора виставлене на продаж два місяці тому.

Після скандальної декларації та ще кількох звернень щодо хабарництва у виші в Одесу направили комісію МОЗ. «Якби комісія безперешкодно виконала свою роботу, наказу про розірвання контракту з паном Запорожаном не було би», — вважає громадський активіст Павло Паламарчук. У МОЗі вирішили, що Запорожан грубо порушує умови контракта і розірвали його в односторонньому порядку. «Фактично, це було блокування роботи комісії. І з причин блокування роботи комісії МОЗ звільнило пана Запорожана з посади ректора ОНМУ», — пояснив речник МОЗ Олександр Ябчанка.


Фотогалерея

З нового року е-декларації будуть заповнювати директори шкіл і вишів (3 фото)

В університеті призначили виконувача обов’язків ректора. Останні кілька днів його супроводжує приватна охорона. «Охорону я винайняв з метою особистої безпеки. Я прийшов на своє робоче місце, буквально через десять хвилин у приймальню за мною кинувся якийсь натовп», — пояснив Костянтин Аймедов.

Запорожан своє звільнення оскаржив у суді. Його адвокат називає справу політичним питанням. «На моє глибоке переконання, наказ про звільнення ректора було підготовлено задовго до приїзду славнозвісної перевірки МОЗ Україні. Ми плануємо і далі захищатися виключно в правовій площині, чудово розуміємо, що лише суд зараз може поставити крапку в питанні того, чи звільнений законно чи незаконно», — вважає юрист Катерина Кармазіна.

Печерський суд поки що не відновив ректора на посаді, але заборонив обирати нового очільника вишу, доки справу розглядатимуть. У медуніверситеті цього судового рішення ще не бачили, тому все одно оголосили конкурс на вакантну посаду ректора. А рішення суду, якщо таке надійде, оскаржуватимуть.

Кореспондент ТСН Олександр Привалов

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *