США можуть ввести санкції проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2"Будівництво або участь у проекті газопроводу «Північний потік-2» може обернутися для компаній-учасниць санкціями США

Про це повідомив помічник держсекретаря США з питань енергетики та ресурсів Френсіс Феннон, передає «Голос Америки». 

«Компанії, які оперують в сфері російського енергетичного трубопровідного сектора, включаються в ділову активність, яка несе значний ризик санкцій, і це стосується «Північного потоку — 2» і «Турецького потоку», — сказав він. 

За словами Феннона, позиція США полягає у збереженні транзиту російського газу через територію України. Саме в такому разі Україна залишиться важливим транзитним партнером для країн Європи.

«Ми продовжуємо виступати в підтримку продовження транзиту газу через Україну. Кращий спосіб, який забезпечив би Україні можливість служити важливим партнером у сфері транзиту газу для Європи після 2019 року, полягає в тому, щоб «Північний потік-2» і «Турецький потік» не були побудовані», — додав помічник держсекретаря. 

У Штатах вважають, що опора Європи на російський газ робить її стратегічно вразливою. Росія повинна продовжувати поставки, проте не має домінувати на ринку для досягнення своїх політичних цілей. Саме енергоресурси є інструментом Росії у гібридній війні, тому США продовжуватимуть відстоювати свою позицію.

«Якщо говорити більш конкретно, ми очікуємо від Єврокомісії просування за поправками в Газову директиву — ми вважаємо це важливим кроком у досягненні подальшої прозорості, чого сама Європа довго домагалася. Ми також підтримуємо дії Данії в сфері своєї національної безпеки», — сказав Феннон.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби для спорудження газопроводу «Північний потік-2», яким паливо буде поставлятися з Росії до Німеччини. У ніч проти середи, 25 липня, судно-трубопрокладач Castoro 10 приступило до робіт на наземній стикувальній станції під Лубміном в Грайфсвальдській затоці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *