Супрун хоче подолати гепатит С в Україні за рекордні строки


Хвороба, яка роками вважалася невиліковною, в Україні тепер лікується, а в МОЗі оголосили амбітні плани. Там хочуть до кінця року новим препаратом вилікувати всіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ірині 27 років, дитиною в «Охматдиті» її вилікували від раку крові, потім вирішили зробили переливання – і заразили гепатитами С і В. «Мабуть, тоді було дуже дорого зробити аналізи на гепатити, і вони мені влили інфіковану кров», — розповіла вона. Гепатит жінка лікувала чотири рази, і тричі безуспішно – інтерфероновими препаратами. «Це уколи, це стрес, це гроші. Це були тисячі доларів. Знову лікування, знову рецидив», — пояснює вона.


ВідеоМОЗ обіцяє вилікувати усіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С

Хвороба, яка роками вважалася невиліковною, в Україні тепер лікується. А в МОЗі оголосили амбітні плани — до кінця року новим препаратом вилікувати всіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С новітніми препаратами. І коштуватиме це тепер дешево і доступно кожному.

МОЗ обіцяє вилікувати усіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С

Така методика була прийнята в світі для лікування вірусу до 2011 року, нині ж рекомендують противірусні препарати прямої дії. Один із таких три роки тому отримала Ірина після півтора років очікування у державній черзі. А другий, офіційно його не було в Україні, мусила купувати на чорному ринку. Коли вилікувалася, народила здорового сина. 

Роман не лікував гепатит С 19 років, яким заразився в школі, бо вживав наркотики. Три роки тому таки вилікував, але нині має ускладнення – тяжку хворобу нирок, бо запустив вірус. «Я вже другий рік приймаю хіміотерапію. Це дороговартісне лікування, це тисячі доларів», — пояснив він.


Фотогалерея

Хірургія Вікторіанської епохи. З’явилися моторошні малюнки лікування хворих тих часів (11 фото)

За даними МОЗу, на гепатит С хворіє 52 448 українців. У державній черзі на лікування першочергово потребують лікування майже 6 тисяч осіб. Посадовці намагаються включити у програму найперше людей, у котрих просто немає часу чекати. «Проблема фінансування також існує. На даному етапі так», — визнають у міністерстві.

Усіх, хто в черзі, обіцяють вилікувати до кінця року, бо підписали контракт із фірмою-постачальницею надсучасних ліків, котрі ще й дешеві – їх хворі отримуватимуть безкоштовно. Спочатку препарати з’являться в лікарнях, із наступного року – і в аптеках. «Додатково на цей рік ми зможемо пролікувати 2,5 тисячі пацієнтів, а в 2019 значно більше», — розповіла керівник МОЗу Уляна Супрун.

Тим часом перехожі тестуються, хоч зізнаються, що про гепатити С ледь чули. Перевірятися ж регулярно не готові. «Ну, досить одного разу. Ми молоді, нічим не хворіємо», — кажуть вони. У МОЗі ж обіцяють цього року придбати і тест-набори на гепатит С. Їх отримають сімейні лікарі.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *