Супрун розповіла, як захистити дитину від отруєння та не наробити ще більше лиха у разі занедужання


Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, яких правил слід дотримуватись, аби запобігти отруєнню дитини.

Поради вона розмістила на своїй сторінці у Facebook.

— Зберігти ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей. При всій очевидності поради, батьки часто недооцінюють вправність малюків.

— Аптечка із ліками повинна бути зачинена та впорядкована — тільки ліки з терміном придатності та в оригінальних упаковках. «Отруєння медикаментами є однією з найпоширеніших груп отруєнь», — наголошує Супрун.

— Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не треба пересипати чи переливати речовини в упаковку для харчових продуктів.

— Не можна приймати ліки на очах у маленьких дітей. «Пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими», — зауважує урядовиця.

— Даючи ліки дитині, не треба казати, що це цукерки чи солодощі, адже наступного разу вона може спробувати їх скуштувати сама.

— Час від часу слід нагадувати дитині про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.

— Треба розповідати дітям про негативні наслідки вживання (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

В.о. міністра зауважує, якщо сталася біда і дитина вже отруїлася небезпечними речовинами – слід негайно викликати бригаду екстреної допомоги. «Обов’язково зверніть увагу — чим отруїлася дитина та проконсультуйтеся з диспетчером швидкої як надати першу допомогу», — каже Супрун.

Також урядовиця наголошу, що є хибна думка, що в будь-якому випадку отруєння потрібно викликати блювання. Проте це не завжди можна робити. «Якщо дитина отруїлася побутовою хімією — це категорично НЕ можна робити, бо хімічна речовина спричинить ще більші опіки стравоходу!», — пояснює Супрун. У разі, коли причина отруєння невідома, краще зачекати на швидку.

Нагадаємо, раніше Супрун порадила, як вберегти дитину від стресу, а батьків від криків власного чада під час візиту до лікаря. Спокійні та позитивно налаштовані батьки передають такий настрій і своїм дітям.


ВідеоСупрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Не вщухають суперечки навколо поста Уляни Супрун. Вона написала, що лише одна з 3 гриж дисків хребта потребує операції, а решта — розсмоктуються. Ці дані базуються на дослідженнях у закордонних клініках. Тоді як в Україні популярною практикою залишається видалення грижі. То яким же є сучасне лікування, і за яких умов грижі таки розсмоктуються – далі у сюжеті.

Супрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *