Цифрове телебачення з "присмаком" Януковича: керувати ринком буде фірма з офшорів, котрою можуть володіти регіонали і росіяни


У четвер Національна рада з питань телебачення може позбавити телебачення сотні тисяч киян та жителів Кіровоградщини. У порядку денному цієї організації з’явився пункт про відімкнення аналогового мовлення в цих регіонах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Занепокоєння викликає і спосіб, у який Нацрада може це зробити. Фактично, йдеться про незаконну спробу позбавити телеканали ліцензій на мовлення в Києві та Кіровоградській області – замість звичайного відключення планують анулювати аналогові ліцензії, а це пряме порушення закону. В «1+1» уже готові оскаржувати таке рішення, як протизаконне.


ВідеоНацрада збирається проголосувати про відімкнення аналогового сигналу в Києві та на Кіровоградщині

Завтра Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збирається проголосувати про відімкнення аналогового сигналу в Києві та Кіровоградській області. Це може призвести до цілковитого відімкнення телевізійного сигналу в місті та області вже з 1-го серпня.

Нацрада збирається проголосувати про відімкнення аналогового сигналу в Києві та на Кіровоградщині

Експерти медіа-ринку взагалі весь перехід на цифру вважають завчасним. «На сьогодні держава не зробила достатньо кроків, щоб кожна людина могла дивитись нове цифрове телебачення. Тому, якщо рішення поспішне, постраждають прості глядачі», — впевнений медіа-юрист Тарас Шевченко. Хіба що в Києві перехід на цифру може відбутися майже непомітно, бо кияни мають безліч альтернативних операторів і, що найголовніше, в столиці  найпотужніший сигнал передавачів. Іншим доведеться купувати послугу. «Два мільйони домогосподарств наразі користуються тільки аналоговим сигналом. Безумовно, не всі мають сьогодні технічну можливість дивитися цифрове телебачення. Незважаючи на те, що близько двох мільйонів цифрових приставок були надані малозабезпеченим верствам населення», — пояснила експерт Тетяна Попова.

Найбільше занепокоєння у фахівців викликає компанія-оператор цифрового сигналу «Зеонбуд». Вона з’явилася ще за часів прем’єрства Януковича, а за його президенства влада перетворила її на  монополіста. Наразі ніхто до кінця не знає, хто є реальним власником компанії й від кого залежить мовлення всіх телеканалів країни. «Компанія «Зеонбуд» є дуже небезпечним монополістом. Ця кампанія з’явилася за часів Януковича в непрозорий спосіб. Спочатку взагалі не було жодної інформації, хто це, хоча, звичайно, всі розуміли, що за нею стоять принаймні регіонали. А не виключено, що і взагалі росіяни», — вважає Шевченко. На сайті «Зеонбуду» серед власників указані три кіпріоти та британець. Хто ці люди і чиї інтереси представляють – загадка. Відповіді там не дають жодної, так само і представники регулятора не знають, кому віддають «рубильник» телесигналу.


Фотогалерея

Вітвіцька показала дітям, як працює сучасне телебачення (10 фото)

Перехід на цифру виллється в копієчку кожному українцю, який сьогодні дивиться звичайний телевізор. По-перше, необхідно придбати приставку Т-2 не менше 450 гривень. Далі її кабелем треба під’єднати до антени – якісна антена вартує мінімум 250 гривень, а кабель у середньому 5 гривень за метр. Додайте сюди послуги майстра і вийде, як мінімум, мінус 1000 із сімейного бюджету. «Зеонбуду» потрібно десь до 100 мільйонів гривень для того, щоб окупити, встановити ще передавачі, щоб покрити всю територію. Ніхто не заважає «Зеонбуду» сказати завтра: я теж вирішив стати провайдером програмної послуги і брати кошти не тільки з медіагруп, а й з споживачів. Йому це ніхто не заважає», — застерігає Попова.

Якісним цифровим сигналом покрито від сили 80% країни, а от регіони, де сигналу немає, залишаться взагалі без телевізора.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *