У Грузії скасували покарання за вживання марихуани, назвавши його "правом на вільний розвиток особистості"Конституційний суд Грузії скасував покарання за вживання марихуани без призначення лікаря. Таким чином було задоволено позов опозиційних політиків від партії «Гірчі» Зураба Джапарідзе і Вахтанга Мегрелішвілі.

За словами позивачів, вживанням марихуани шкода може бути нанесена тільки здоров’ю того, хто її вживає і він сам буде відповідальним за результат.

Позивачі заявляють, що вказана ними дія не ставить під загрозу будь-який цінний публічний інтерес. За їхніми словами, покарання стосовно споживача марихуани лише з моралістичних і патерналістичних аргументів суперечить праву на вільний розвиток особистості, і відповідно, суперечить 16-й статті Конституції Грузії, пише видання «Грузія online».

Конституційний суд у своєму рішенні зазначив, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості. В результаті цього рішення в Грузії скасовано санкції за вживання марихуани.

За статистикою ООН, у 2016 році близько 275 мільйонів людей, що становить приблизно 5,6 відсотка від світового населення у віці від 15 до 64 років, щонайменше один раз вживали наркотики. Найбільш поширеним наркотиком в 2016 році був канабіс — як мінімум один раз його вживали 192 мільйони людей. Всього за 2006-2016 роки кількість людей, що вживають марихуану, зросла в світі на 16 відсотків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *