У Нацбанку пояснили, чому наприкінці липня "просів" курс гривні


Національний банк не має на меті коригувати курс гривні відповідно до певних меж, оскільки метою регулятора є не це, а низька та стабільна інфляція. Про це заявив голова Ради НБУ Богдан Данилишин у відповідь на запити щодо останніх змін обмінного курсу гривні.

«Обмінний курс залежить насамперед від попиту та пропозиції іноземної валюти на валютному ринку, тобто від ринкових чинників. Однак це не значить, що Національний банк повністю «пішов» з ринку», — наголосив Данилишин і пояснив, що готівковий сегмент валютного ринку дуже залежить від безготівкового, а це означає, що «визначальним у курсоутворенні гривні є кон’юнктура міжбанківського валютного ринку України». Вона ж, за словами Данилишина, не дає підстав припускати наявність серйозних проблем. «Упродовж останніх років на готівковому сегменті пропозиція іноземної валюти перевищує попит на неї. Тобто населення продає більше іноземної валюти, ніж купує, що має зумовлювати укріплення гривні», — запевнив представник НБУ.


ВідеоЯким буде курс долара в Україні до кінця 2018 року

Найбільш розповсюджена валюта світу сьогодні відзначає свій день народження! Рівно 233 роки тому американці визнали грошовою одиницею країни – долар. Чи безпечна для нас залежність від іноземної валюти та якого курсу чекати до кінця року — дивіться у Сніданку.

Яким буде курс долара в Україні до кінця 2018 року

Він також наголосив, що в поточному році складається сприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура – високі ціни на товари, котрі продає український виробник, зростання експорту, і, як наслідок, приплив іноземної валюти в Україну. Однак паралельно відбувається зростання світових цін на нафту та газ, інші процеси, котрі можуть впливати в певні моменти на платіжний баланс і коливання валютних курсів. «У липні офіційний обмінний курс гривні щодо долара США знецінився майже на 50 копійок. Це породило хвилю публікацій та репортажів на цю тему, що знаходить відголоски в розмовах пересічних громадян. При цьому рідко згадують про те, що ще в двадцятих числах січня поточного року курс гривні сягав майже 29 грн. за долар США і в подальші декілька місяців курс укріпився більше, ніж на дві з половиною гривні, після чого стабілізувався. Такі розміри коливань фіксувалися і в минулому році. Хоча до таких коливань ми ще не звикли, однак це нові реалії функціонування валютного ринку», — заявив Данилишин.

Представник НБУ назвав основні фактори знецінення гривні – це спекулятивне посилення попиту на іноземну валюту, поточна ситуація на безготівковому ринку, поява «зайвої» гривневої маси через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП. «При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами. Крім того, вони використовуються експортерами як обігові кошти, що знижує необхідність «заведення» виручки в іноземній валюті в Україну. Отже, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, зумовлене впливом короткострокових чинників. Однак, з метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня», — підсумував Данилишин.

дизайн гривні. інфографіка

ТСН.ua

дизайн гривні-2. інфографіка

ТСН.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *