У ніч великого затемнення українці дивилися в телескопи і загадували бажання


Астрономи-любителі з Дніпра минулої ночі зібралися в одному місці, аби разом побачити унікальне явище – найдовше в столітті місячне затемнення. Заради цього близько 300 людей виїхали за місто, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри дощ, люди влаштували виїздний планетарій, а щоби не змерзнути прихопили з собою спальники, теплий одяг і гарячий чай. Астроном Олексій Куксін налаштовував техніку та непокоївся про погоду. «Вітер з’явився. Може, хмарки трохи розійдуться, і ми щось побачимо», — висловлював сподівання він. Спостерігати затемнення можна і без спеціального обладнання. Місяць ввійде в тінь Землі та набуде багряного кольору – схожі явища відбуваються двічі-тричі на рік, а от велике протистояння, коли Марс та Місяць вишиковуються в одну лінію, востаннє відбувалось аж 200 років тому. «Марс наблизився до Землі на максимально близьку відстань – трохи менше 60 мільйонів кілометрів», — розповів тимчасовий керівник дніпровського планетарію Сергій Лінговський.


ВідеоУ Дніпрі за місячним затемненням спостерігали у виїзному планетарії

Розшукали місце, звідки можна побачити це унікальне явище, і астрономи-любителі з Дніпра. Близько трьохсот людей виїхали за місто, щоб розгледіти в телескопи затемнення Місяця та протистояння Марса. Усіх їх запросили до виїзного планетарію. 

У Дніпрі за місячним затемненням спостерігали у виїзному планетарії

Хмари розходяться, на небі з’являється Місяць, його вітають оплесками. За деякий час з’являється й червона цятка – Марс. Побачити на власні очі це космічне диво – мрія Олени Одєнцової. Дівчина до Дніпра їхала аж із Луганської області, подолала сотні кілометрів. «Я спеціально сюди приїхала, так. Вісім годин у поїзді, відпустку спеціально взяла, щоби побачити це вживу», — зізналася вона. Милуються астрономічним дивом і ті, хто вірить у магічну силу небесних світил – вони вважають, що саме час загадувати найзаповітніші бажання. «Я завжди загадую бажання, коли зірки падають. У мене все життя виповнюються», — каже Лілія Данкевич.

Як повідомлялося, 27 липня світ спостерігав найтриваліше місячне затемнення століття. Подивитися на нього мала змогу більша частина землян. Найкраще його було видно в Східній Європі, Південно-Східній Азії, у центрі та на сході Африки. 

Кореспондент ТСН Олена Федорова


Фотогалерея

«Кривава Повня»: хроніка найдовшого місячного затемнення у ХХІ столітті (24 фото)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *