У німецькому уряді закликали Росію виконати рішення ЄСПЛ щодо Сенцова


Росія має виконати рішення ЄСПЛ і дозволити Олегу Сенцову пройти повноцінне лікування, закликала уповноважена німецького уряду з прав людини.

Росії слід невідкладно надати медичну допомогу ув’язненому українському режисеру Олегу Сенцову. До цього у п’ятницю, 27 липня, закликала уповноважена німецького уряду з прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер.

Уповноважена підтримала рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 25 липня. ЄСПЛ у ньому вказав уряду Росії, що Сенцову необхідно надати лікування, а також попросив режисера припинити голодування.

«Я дуже сподіваюся, що російський уряд врахує рішення (ЄСПЛ. — Ред.) і невідкладно подбає про надання повноцінного доступу до медичної допомоги. Окрім того, я сподіваюся на швидке звільнення пана Сенцова та ув’язненого за тією ж справою пана Кольченка», — вказано в заяві Кофлер, яку поширила прес-служба німецького МЗС.

Рішення ЄСПЛ підкреслює всесторонню занепокоєність станом здоров’я Сенцова та щодо його життя, вказала уповноважена німецького уряду. Вона нагадала про те, що український режисер голодує з 14 травня.


ВідеоДоля політв’язнів: у Мережі з’явились перші за кілька років кадри з Сенцовим

У Сімферополі із СІЗО під підписку про невиїзд випустили Ісмаїла Рамазанова, якого окупаційна влада обвинувачує в екстремістських висловлюваннях та начебто пропаганді ворожнечі. Тим часом МЗС України висловило протест проти нових рішень так званої російської Феміди щодо Євгена Панова та Володимира Балуха. До того ж учора у ЗМІ з’явилися перші за кілька років кадри з Олегом Сенцовим.

Доля політв'язнів: у Мережі з'явились перші за кілька років кадри з Сенцовим

Як відомо, Сенцова затримали у 2014 році в Сімферополі за звинуваченням у начебто підготовці терактів на півострові та створенні в Криму осередку забороненого в Росії «Правого сектора». У 2015 році російський суд засудив режисера до 20 років позбавлення волі.

Сенцова утримують у колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, більш відомій як «Білий ведмідь». У середині травня він оголосив голодування з вимогою звільнити «всіх українських політв’язнів», які перебувають у Росії.

Олександр Кольченко — фігурант «справи Сенцова», арештований у 2014 році в Криму. Суд у Ростові засудив його до 10 років позбавлення волі.

За ґратами в Росії перебувають понад 70 українських громадян, яких міжнародні правозахисні організації визнали політичними в’язнями. Берлін неодноразово критикував засудження Сенцова і Кольченка та закликав Росію їх звільнити.Фотогалерея

Україна з тобою! На «Олімпійському» запалили файєри на підтримку ув’язненого в Росії Олега Сенцова (35 фото)

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *